Reklama

Będą wiaty dla domków jednorodzinnych

Opublikowano:
Autor:

Będą wiaty dla domków jednorodzinnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Regulamin utrzymania czystości zakłada, że mieszkańcy domków jednorodzinnych będą mogli składać odpady w wiatach śmietnikowych. Części radnych się to nie podoba. - Regulamin nie określa, kto będzie decydował, gdzie powstaną wiaty i kto będzie właścicielem gruntów, na których mają stać altany - argumentują.

Po przyjęciu w marcu uchwały o wyjściu Lubartowa ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej miasto musi zorganizować własny system odbioru odpadów. Na sesji Rady Miasta omawiano regulamin utrzymania czystości.

W proponowanym regulaminie znalazł się zapis, mówiący, że dla budynków wielolokalowych oraz zespołów budynków w zabudowie wielorodzinnej dopuszcza się zlokalizowanie i wyposażenie w pojemniki jednego zbiorczego punktu gromadzenia odpadów, wspólnego dla kilku nieruchomości. To oznacza postawienie wiat na osiedlach domków jednorodzinnych, do których właściciele posesji dostarczaliby odpady. Stąd byłyby zabierane. Ma to obniżyć koszty odbioru śmieci z domków jednorodzinnych. Śmieciarka nie musiałaby jeździć po całym osiedlu.
Na piątkowej sesji radni mieli okazję do zgłaszania poprawek do regulaminu.
- Regulamin nie określa, kto będzie decydował, gdzie powstaną wiaty i kto będzie właścicielem gruntów, na których mają stać altany, domyślam się, że miasto. W regulaminie powinny być zapisy umożliwiające mieszkańcom składowanie śmieci na terenie, który do nich nie należy - mówił radny Krówczyński.
- Jeśli do urzędu miasta zgłosi się zwarta grupa mieszkańców, która będzie chciała uczestniczyć w tym systemie w ten sposób i znajdziemy lokalizację, która nie będzie nikomu utrudniała życia, to dajmy burmistrzowi możliwość realizacji - argumentował radny Wojciech Osiecki.
Uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości została przyjęta - 11 radnych było za, sześciu przeciw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE