Reklama

A my znów mogliśmy cieszyć się sukcesem…

Opublikowano:
Autor:

A my znów mogliśmy cieszyć się sukcesem… - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt wziąć udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o HIV i AIDS organizowanym przez Bursę Szkolną w Lubartowie.

2 grudnia odbyła się już VII edycja tego konkursu a my znów mogliśmy cieszyć się sukcesem! Nasz drużyna w składzie: Kinga Frasek i Weronika Nicpoń pod opieką pani Edyty Lewtak zdobyły III miejsce. Jest to duże wyróżnienie, gdyż poziom był bardzo wysoki, pytania trudne a w rywalizacji brało udział łącznie 9 zespołów.

Niestety z roku na rok dane statystyczne zachorowań na HIV i AIDS rosną. Wielu ludzi wstydzi się mówić o tym wprost. Duży odsetek nie wie nawet, że jest nosicielem tych chorób. A bardzo niewiele jest świadomych sposobów leczenia i metod zapobiegania. Pozytywny wynik nie musi oznaczać złego. Człowiek chory na HIV czy AIDS niczym się nie różni od zdrowego człowieka. Wczesne wykrycie daje szansę na normalne życie. Przyjmowane leki uniemożliwiają rozprzestrzenianie się wirusa w organizmie człowieka. Niestety trzeba je brać do końca życia a przed nim nie da się inaczej bronić jak zachować ostrożność w kontaktach seksualnych czy podczas pobytu w szpitalu. Charakteryzuje się ten wirus dużą zmiennością genetyczną, co sprawia, że wynalezienie na niego leku czy szczepionki jest aż wręcz niemożliwe.

Wynik pozytywny nie czyni człowieka gorszym. Nie ważne ile masz lat, jaką wiarę wyznajesz, czy jakiego koloru jest twoja skóra. Wszyscy są jednakowo narażeni na zakażenie HIV. Dlatego ważna jest odpowiednia profilaktyka i wiedza na temat tych chorób. Zachęcamy do pogłębienia swojej wiedzy w tym temacie, bo może to sprawi, że kiedyś pokonamy tego wirusa a ludzie przestaną się wstydzić i czuć gorsi od innych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE