Reklama

97. rocznica odzyskania niepodległości w II LO

Opublikowano:
Autor:

97. rocznica odzyskania niepodległości w II LO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Być Polakiem to zaszczyt i honor, a Święto 11. Listopada to bezsprzecznie uroczystość, która jednoczy Polaków. Także w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie świętowano 97. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uczniowie pod kierunkiem p. Aleksandry Solarz, p. Pawła Pasikowskiego i p. Rafała Wrotkowskiego przygotowali uroczystą akademię. Jej oprawą plastyczną zajął się p. Cezary Misiurski.

W tym roku szkolnym obchody narodowego święta zostały połączone w II LO z uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Widowisko tematycznie dotyczyło dziejów walk narodu polskiego o niepodległość w XIX i XX wieku. Uroczystość uświetniły recytacje wierszy oraz występ chóru złożonego z uczniów II LO, który wykonał pieśni patriotyczne z „Żeby Polska była Polską” w finale. Akademię zakończyło wystąpienie pani dyrektor Haliny Zdunek, która serdecznie podziękowała wszystkim artystom i realizatorom przedstawienia, zwracając jednocześnie uwagę na wartość dydaktyczną i wychowawczą tej niezwykłej lekcji historii.

Uczniowie II LO włączyli się również w miejskie obchody tego Święta 11 Listopada. Zaprezentowali program artystyczny przed uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Lubartowie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE