Reklama

90 tys. zl dla Lewartu

Opublikowano:
Autor:

90 tys. zl dla Lewartu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 90 tys. zł lubartowscy radni przyznali Miejskiemu Klubowi Sportowemu Lewart Lubartów. Drużyna przeznaczy pieniądze na bieżące funkcjonowanie klubu.  

- Zwiększamy dotację za zadania w zakresie kultury fizycznej - na kwotę 90 tys. zł. Środki są przeniesione z dotacji na przedszkola niepubliczne w Lubartowie - referowała na wtorkowej (21 lipca) sesji Rady Miasta, projekt uchwały budżetowej skarbnik, Lucyna Biskup.
Dzięki wygranej w ostatniej kolejce IV ligi z Ładą Biłgoraj, piłkarze Lewartu zapewnili sobie awans do III ligi. To dla drużyny spory sukces, zwłaszcza, że na taką promocję czekała 10 lat. Drużynę docenili także radni miejscy.

- Myślę, że władze miasta – burmistrz i Rada Miasta staje na wysokości zadania. Dzisiaj w pewnym zakresie stanęła i klub dostał środki. Życzę drużynie kolejnych sukcesów – mówił na sesji Rady Miasta radny Jan Ściseł.

 Uchwałę przyjęto przy 16 głosach za i jednym głosem wstrzymującym.

Pieniądze zasilą bieżące działania klubu.
 
- Środki pokryją koszty związane z funkcjonowaniem Klubu - wynagrodzenie trenera, zakup sprzętu sportowego, m.in. piłek, strojów czy butów. Kwotę przeznaczymy również na organizację rozgrywek w Lubartowie i transport piłkarzy na mecze wyjazdowe. W koszty funkcjonowania Klubu wliczają się także opłaty członkowskie dla Lubelskiego Związku Piłki Nożnej - informuje w rozmowie ze Wspólnotą, Maciej Jaworski, prezes MKS Lewart Lubartów. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE