Reklama

200 tys. zł w budżecie miasta na początek dobrej współpracy z powiatem

Opublikowano:
Autor:

200 tys. zł w budżecie miasta na początek dobrej współpracy z powiatem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W głosowaniu nad budżetem Lubartowa część radnych opozycji poparła przedstawiony przez burmistrza Krzysztofa Paśnika projekt. Przeciw niemu nie zagłosował nikt, pięć osób wstrzymało się od głosu.

Podstawy projektu budżetu na 2019 r. stworzył jeszcze burmistrz Janusz Bodziacki. Nowy burmistrz Krzysztof Paśnik przedstawił radnym projekt z poprawkami.

- Ten budżet nie jest idealny. Postawiłem go trochę w innym miejscu niż poprzednik. Postawiłem na możliwości jak najszerszego korzystania ze środków zewnętrznych - mówił burmistrz na sesji Rady Miasta 31 stycznia.
- Dotacja 200 tys. zł na budowę chodnika przy ul. Kopernika to zalążek dobrej współpracy z powiatem. Zamierzamy realizować zadania przy wewnętrznej zachodniej obwodnicy - mówił burmistrz. W projekcie przedstawionym na sesji znalazły się też inne zmiany w stosunku do pierwotnej wersji. To m.in. budowa nowych miejsc parkingowych na osiedlu ks. J. Popiełuszki, budowa parkingu przy ul. Szaniawskiego, budowa oświetlenia przejść dla pieszych, budowa placu zabaw na osiedlu Szaniawskiego, budowa boiska wielofunkcyjnego Eko-Stadion. Te ostatnie pozycje to projekty do Budżetu Obywatelskiego wybrane przez mieszkańców Lubartowa w głosowaniu, dotychczas nie zrealizowane.
 
więcej o budżecie Lubartowa na 2019 r. w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE