Reklama

“1944 – Bóg. Honor. Ojczyzna.”

Opublikowano:
Autor:

“1944 – Bóg. Honor. Ojczyzna.” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pod takim hasłem 28 pażdziernika 2015 r. odbył się sie Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubartowskiego, zorganizowany przez Zespół Szkół w Kocku.

Dwunastu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie zmierzyło się z nie lada wyzwaniem. Po żmudnym czasie przygotowań nadszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Ich największym sprzymierzeńcem a za razem „wrogiem”, stała się historia.

Tak więc niepewni, z górą notatek wsiedliśmy do busa, który zawiózł nas do Kocka – to właśnie tutaj odbył się konkurs. Pytania były… Tak, nie bójmy się mówić prawdy. Pytania były trudne i wymagały od nas bardzo szczegółowej wiedzy. W końcu czego można by się było spodziewać po konkursie dotyczącym Akcji „Burza” i uczestniczącej w niej 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK?

Nasi uczniowie zajęli najwyższe lokaty w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsc uzyskał Jakub Rodak z klasy II C, II miejsce Karolina Borowiec z klasy I C, III miejsce Weronika Dudek, z klasy II C:
Można powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły, tworząc zgraną drużynę, zajęli najwyższe miejsca nie tylko na podium, ale i poza nim. Więc ogromne podziękowania należą się opiekunom: pani Annie Lipce, pani Małgorzacie Sabat,panu Arturowi Staszkowi oraz opiekunowi naszych gimnazjalistów panu Kamilowi Kozioł.

Oczywiście nikt się nie poddaje i nikt nie spoczywa na laurach. Nasi uczniowie już przygotowują się na kolejne konkursy. Zostają wspomnienia i duma, i ta jedna skromna myśl, by zawsze być wiernym ideałom: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Iwona Derecka klasa IC

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE