Reklama

"100 lat" dla pani marszałek i dla prezydenta

Opublikowano:
Autor:

"100 lat" dla pani marszałek i dla prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP odwiedziła Lubartów. Podczas spotkania w kinie Lewart namawiała do głosowania na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. W naszym mieście była dzień przed swoimi imieninami, uczestnicy spotkania zaśpiewali jej "100 lat"'. - Teraz proszę o "100 lat" dla Andrzeja Dudy, ale głośniej - powiedziała. - Nawet mój dwuletni wnuczek zapytany "kto wygra"? odpowiada: Andzej Duda! - dodała.

To pierwsza wizyta marszałek Witek na Lubelszczyźnie. Jest jednym z elementów kampanii wyborczej kandydata PiS, prezydenta Andrzeja Dudy, który ubiega się o reelekcję. W sali kinowej zgromadzili się sympatycy partii rządzącej, przyjechał wojewoda lubelski Lech Sprawka, parlamentarzyści Andrzej Skwarek, Gabriela Masłowska i Sylwester Tułajew, który prowadził spotkanie. Marszałek Sejmu chwaliła wyborców z Lubelszczyzny.

- Macie w sercu patriotyzm, wiarę - mówiła. Namawiała do mobilizacji elektoratu. Chwaliła prezydenta i jego wizję Polski.

- Jednym z elementów jest rodzina, to, jaka ta rodzina ma być. Prezydent Andrzej Duda i cala nasza formacja mówi, że rodzina jest święta, dzieci podlegają ochronie przed wszelkim złem, a małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny - mówiła marszałek. Przeciwstawiała ten model wizji, jaką według niej reprezentuje kandydat KO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Najpierw zalegalizujemy związki partnerskie, potem małżeństwa homoseksualne, potem adopcję dzieci przez nie - streściła stanowisko przeciwnika.

Według marszałek Witek prezydent Duda jest gwarantem utrzymania programów socjalnych: 500 +, 300 + i niższego wieku emerytalnego. Przestrzegała, że w przypadku zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego te programy będą zlikwidowane.

- Rafał Trzaskowski zapowiadał, że będzie wypalał żelazem wszystko, co wprowadził PiS - mówiła.

Z okazji nadchodzących imienin Elżbieta Witek dostała kwiaty od zastępcy burmistrza Tadeusza Małyski. Uczestnicy spotkania robili sobie pamiątkowe zdjęcia z marszałek Witek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE