reklama
reklama

Znacie skecz "Sęk" kultowego kabaretu Dudek? LOK szuka następcy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: YT

Znacie skecz "Sęk" kultowego kabaretu Dudek? LOK szuka następcy! - Zdjęcie główne

foto YT

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieNie znamy osoby, która nie kojarzyłaby kabaretu Dudek, który jednym skeczem z 1972 roku wypromował Lubartów. Od tamtej pory miasto przewijało się w wiadomościach i programach telewizyjnych, lecz nadal kojarzone jest z tym jednym skeczem i kabaretem. Lubartowski Ośrodek Kultury liczy na powtórkę i organizuje konkurs, w którym powstanie odświeżona wersja kapitalnego "Sęku".
Reklama lokalna
reklama

Konkurs na nową wersję

"Festiwal Lubartów 33", bo taką nazwę będzie nosiło wydarzenie, ma na celu stworzenie nowej wersji skeczu, którego miejscem akcji byłby Lubartów. O wydarzeniu opowiada Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury, Urszula Bednarczyk.

Redakcja: Czym jest zapowiadany przez LOK festiwal?

Urszula Bednarczyk: Festiwal Lubartów 33 i Konkurs Literacko-Kabaretowy "Lubartów 33" im. L. St. Licińskiego będą realizowane przez Lubartowski Ośrodek Kultury w najbliższych miesiącach. Festiwal to nowe wydarzenie, które LOK inicjuje,  korzystając z funduszy KPO.

R: Dlaczego Kabaret Dudek?

UB: Miasto Lubartów znane jest ze  skeczu "Sęk", który zyskał szeroką popularność dzięki wykonaniu Kabaretu Dudek. Ideą projektu jest  zainspirowanie twórców profesjonalnych
i amatorów do stworzenia nowej wersji skeczu, którego miejscem akcji byłby Lubartów. Jest to zarazem pomysł na promocję miasta i jego historii na szerokim forum, ale także zaproszenie autorów do podjęcia dialogu ze szlachetną tradycją kabaretu literackiego. Współczesny wymiar projektu to nie tylko zaproszenie do uwspółcześnienia skeczu, ale także jego rejestracja i upowszechnienie dzięki nowoczesnym multimediom i współpracy z profesjonalnymi filmowcami. 

reklama

R: Kto może przesłać prace konkursowe?

UB: W ramach projektu Festiwal  "Lubartów 33" pragniemy zaprosić profesjonalnych artystów związanych ze sceną kabaretową lub teatralną do stworzenia nowej wersji skeczu "Sęk", pierwotnie napisanego przez Konrada Toma, a spopularyzowanego dzięki mistrzowskiemu wykonaniu artystów Kabaretu Dudek - Wiesława Michnikowskiego i Edwarda Dziewońskiego.  Zależy nam na nagraniu nowej wersji skeczu w wersji filmowej i opublikowaniu go w internecie. Do przygotowania tej publikacji zaprosić pragniemy profesjonalnych filmowców. Artyści zaproszeni do projektu stworzą także trailer konkursu dla amatorów.

Festiwal z kunkursem literackim

Jak się dowiedzieliśmy, druga część projektu to konkurs przeznaczony dla twórców nieprofesjonalnych: Konkurs Literacko-Kabaretowy "Lubartów 33". Zadaniem jego uczestników będzie napisanie tekstu literackiego, będą mogli także wziąć udział w warsztatach filmowych, podczas których zarejestrowane zostaną nagrodzone teksty w formie filmów lub podcastu. Na potrzeby tej rejestracji powstanie w LOK  pracownia wyposażona we współczesne narzędzia do rejestracji i obróbki multimediów. W przyszłości mogłyby się w niej odbywać warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta -  filmowe, fotograficzne, z animacji poklatkowej i inne.

reklama

Materiały powstałe podczas warsztatów zostaną opublikowane w internecie oraz zaprezentowane na gali festiwalu. Wówczas zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursów i zaprezentowane stworzone na warsztatach filmy. 

Finał konkursu 24 listopada, w dniu imienin Miasta Lubartowa. Nieoficjalnie wiemy, że do zgarnięcia będzie duża nagroda pieniężna. Szczegóły i więcej informacji już wkrótce!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama