Reklama

Reklama

Wolontariusze z RCEZ w Lubartowie na 28 Biegu Solidarności. Kontynuują inicjatywę śp. Leszka Sienkiewicza

Opublikowano: 9 czerwca 2021 11:49
Autor: RCEZ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie 22 wolontariuszy z RCEZ wspierało uczestników Biegów Solidarności w Lublinie.

Reklama

5 czerwca 2021 roku już po raz dwudziesty ósmy na ulicach Lublina odbył się Międzynarodowy Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Podobnie jak podczas jego wcześniejszych edycji, w organizacji wydarzenia uczestniczyli uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym roku swoją pomocą wsparło organizatorów biegu dwudziestu dwóch wolontariuszy z klas Technikum Zawodowego i Branżowej Szkoły I stopnia: 1t, 2t, 2w, 2z, 3z, 2TBb, 2THEkb. Uczniowie wspierali uczestników biegu na płycie stadionu lekkoatletycznego w Lublinie, pomagając przy zabezpieczeniu miejsca trasy, w strefie masażu czy podczas wydawania napojów izotonicznych, wody, bananów.

 

Upamiętnienie rocznicy strajków


Organizatorami biegu są Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” oraz Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, a jego cele to upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ „Solidarność”, popularyzacja biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji, upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych postaw prozdrowotnych, promocja Lublina i Lubelszczyzny.
Warto też wspomnieć, że przez wiele lat swoją nieocenioną pomocą i dobrą energią organizatorów biegu wspierał śp. Leszek Sienkiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, człowiek pełen pasji, empatii, wieloletni trener i wychowawca młodzieży.
Podczas tegorocznej edycji biegu opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele Daniel Kisiewicz i Emanuel Józefacki.

 

Więcej o inicjatywach RCEZ czytaj:

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 12 dni temu | ocena +0 / -0

    August Mocny

    W niemczech polskie firmy budowlane sa potegą

  • 12 dni temu | ocena +0 / -0

    Wolno murarz

    To nie szkola budowlana tylko studium rekreacyjno fotograficzne