Reklama

Reklama

W powiecie lubartowskim przyznano dofinansowanie 332 rodzinom na zakup komputerów. Muszą przedstawić faktury na kompletny zestaw

Opublikowano: 28 marca 2021 10:01
Autor: Marcin Kusyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Faktur nawet na myszkę komputerową wymaga ARiMR od rolników, którzy chcą uzyskać dofinansowanie na zakup komputera. Nie jest to wymysł pracowników agencji, taki obowiązek nakłada rozporządzenie Rady Ministrów.

Reklama

- Przez brak faktury na myszkę omal nie straciłem dofinansowania na zakup komputera - mówi jeden z naszych Czytelników. Rolnicy mogli składać wnioski o dofinansowanie takiego zakupu w lubartowskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jeśli kupili sprzęt komputerowy, mogli się ubiegać o 1500 zł.

- Kupiłem komputer za około 4 tys. zł: monitor, klawiaturę. Myszki nie kupowałem, bo syn ma dobrą myszkę od laptopa. Zaniosłem fakturę do agencji, dwa razy ją poprawiałem. Wszystko zdawało się już w porządku, dostałem dofinansowanie. Nagle zadzwoniła pani z ARiMR, że mam dostarczyć fakturę na zakup myszki do komputera, bo inaczej będę musiał zwracać 1500 zł. Dokupiłem myszkę za 50 zł i zaniosłem fakturę - mówi nasz Czytelnik. Sprawa skończyła się dobrze, dofinansowania zwracać nie musi, dziwi się jednak, że przez tak drobną sprawę mógł stracić przyznane mu pieniądze.
- Dofinansowania są przyznawane w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów. Są w nim określone rodzaje sprzętu, za którego zakup trzeba przedstawić kopie faktur. Niektóre osoby składają bardzo ogólne faktury, gdzie jest napisane tylko "sprzęt komputerowy". W takim przypadku należy to doprecyzować - mówi zastępca kierownika ARiMR w Lubartowie Henryk Drabik.
Według rozporządzenia Rady Ministrów ARiMR udziela dofinansowania na zakup komputera (stacjonarnego lub laptopa) wraz z oprogramowaniem, ładowarką i myszką rodzinom, w których co najmniej dwoje dzieci do 18 roku życia uczy się w szkole podstawowej lub średniej, łączny dochód w przeliczeniu na osobę nie przekroczył 1200 zł w 2019 r. 
Rozporządzenie określa kwotę dofinansowania na 1500 zł. Rozporządzenie określa też okoliczności, w których rodzina otrzymująca dofinansowanie jest zmuszona je zwrócić. Jeden z punktów informuje, że przyznane pieniądze podlegają zwrotowi w przypadku braku dostarczenia do 15 kwietnia kopii faktury potwierdzającej zakup do 31 marca komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem, ładowarką, klawiaturą i myszą. Dlatego ARiMR wymaga faktur na wszystkie te elementy.
W powiecie lubartowskim przyznano dofinansowanie 332 rodzinom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -0

    zgroza

    500+, 300+, książki za darmo i jeszcze im mało, i do tego otrzymują ci co pracą sie nie przemęczają. Bo ja pracuję i nie stać mnie na komputer za 4 tys. tylko kupiłam używany