Reklama

Reklama

V Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie W zmaganiach brali udział szachiści nie tylko z powiatu lubartowskiego czy województwa lubelskiego, ale też zza granicy - jeden zawodnik przyjechał z Niemiec.

Reklama

 

19 listopada w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Woli Skromowskiej odbył się V Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej. Organizatorami turnieju są niezmiennie Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Skromowskiej, LUKS „Kłos” i Gmina Firlej. W tym roku frekwencja była wyjątkowo wysoka. W turnieju wzięło udział 109 zawodników nie tylko z naszego powiatu, czy województwa, ale również gościliśmy jednego zawodnika zza naszej zachodniej granicy – z Niemiec.

Wszystkich obecnych powitał dyrektor placówki – pan Paweł Dobek. Wyraził swój podziw dla szachistów i radość z tego, że w szkole w Woli Skromowskiej szachy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przypomniał o zasadach bezpieczeństwa. Na temat systemu gry i zasad wypowiedział się sędzia turnieju - pan Piotr Opolski. W tym roku rozegrane zostały dwa równoległe turnieje: MŁODZSZYCH (turniej B) i STARSZYCH (turniej A). Każdy z zawodników rozegrał łącznie 7 rund.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyli:

w kategorii do lat 8: 1 miejsce – Kupsza Anna, 2 miejsce – Sowa Patryk, 3 miejsce – Bącik Bartłomiej;

w kategorii do lat 9: 1 miejsce – Skrzypczak Jakub, 2 miejsce – Monka Wojciech, 3 miejsce – Dominik Bartosz;

w kategorii do lat 10: 1 miejsce – Kozak Krystian, 2 miejsce – Opolski Aleksander, 3miejsce – Micor Igor;

w kategorii do lat 12: 1 miejsce – Baran Franciszek, 2 miejsce – Butrym Michał, 3 miejsce – Raczyński Dominik;

w kategorii do lat 14: 1 miejsce – Sobiech Damian, 2 miejsce – Opolski Wiktor, 3 miejsce – Jaszczuk Jakub;

w kategorii do lat 16: 1 miejsce – Piskur Jakub, 2 miejsce – Ostrach Piotr, 3 miejsce – Sadownik Łukasz;

w kategorii powyżej lat 16: 1 miejsce – Krasuski Paweł, 2 miejsce – Pękała Adam, 3 miejsce – Gottschlich Alexander;

Wręczenia pucharów dla najlepszych szachistów oraz pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników dokonał Wójt Gminy Firlej – pan Dawid Tarnowski. Przemawiając do zebranych nie krył swojego podziwu i uznania dla rangi turnieju i organizacji przedsięwzięcia.

Podsumowując piąty już turniej pan Paweł Dobek serdecznie podziękował panu wójtowi Dawidowi Tarnowskiemu za obecność i wręczenie nagród, panu Piotrowi Opolskiemu za profesjonalne przeprowadzenie turnieju, pani Małgorzacie Cieniuch za koordynowanie działań związanych z organizacją zawodów oraz wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację fair play i zaprosił do udziału w kolejnych zmaganiach już za rok.

Wyniki z turnieju można zobaczyć na stronie:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy