Reklama

Reklama

Uścimów też przypomina: zgłoś uchodźców do opłaty za śmieci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uścimów też przypomina: zgłoś uchodźców do opłaty za śmieci - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie O obowiązku złożenia korekty deklaracji odbioru odpadów przez osoby przyjmujące uchodźców na dłużej przypominał już ZKGZL. Podobny komunikat wydała też gmina Uścimów.

Reklama

- Dyrektor Biura Związku uprzejmie informuje, że z racji zwiększenia ilości osób zamieszkujących nieruchomość właściciel nieruchomości ma obowiązek złożyć korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym - pisze Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowkiej w komunikacie. (organizuje gospodarkę odpadami w Lubartowie i kilku okolicznych gminach).

 

- Pomoc od państwa, którą otrzymują osoby przyjmujące uchodźców może być wsparciem w gospodarowaniu odpadami - powiedziała Wspólnocie Ewa Badyoczek - Brzyska, dyrektor biura ZKGZL.

 

Przewodniczący zarządu ZKGZL Paweł Woźniak uważa, że komunikat nie był potrzebny.

 

- Nie był uzgodniony z zarządem ani zgromadzeniem ZKGZL. Chodzi o uchodźców, którzy i tak mają ciężką sytuację, powinniśmy wyjść im naprzeciw - powiedział Wspólnocie.

 

Podobny komunikat zamieściła gmina Uścimów.

 

 - Właściciele nieruchomości którzy zapewnili schronienie uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy zobowiązani są do niezwłocznego złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w związku ze zwiększeniem ilości osób zamieszkujących nieruchomość.

 Druk deklaracji dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Gminy Uścimów — zakładka Gospodarka Odpadami lub bezpośrednio w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Deklarację należy złożyć w Urzędzie Gminy Uścimów lub drogą pocztową - głosi komunikat gminy.

 

Spotkał się on z krytyką niektórych mieszkańców gminy, którzy w komentarzach na facebookowym profilu gminy wyrażali niezadowolenie. - Ludzie pomagają otwierają swoje domy, serce na talerzu dają tu taka niespodzianka od Gminy. Wstyd! Piękna Pomoc - pisze jedna z komentujących osób.

 

Sekretarz gminy Radosław Szumiec przekonuje, że sam komunikat nie przesądza jeszcze, że mieszkańcy przyjmujący uchodźców będą musieli płacić za dodatkowe osoby w gospodarstwie.

 

- Komunikat jest tylko przypomnieniem, że jest ustawowy obowiązek złożenia takiej deklaracji. Każdy mam obowiązek złożenia korekty, jeśli zmienia mu się liczba domowników, niezależnie czy urodzi się dziecko, czy ktoś umrze. Co zrobi z tym gmina, to inna sprawa. Wójt zastosuje się do tego, co zadecyduje Rada Gminy. Nie chcemy krzywdzić uchodźców - mówi sekretarz gminy.

 

Sesja Rady Gminy jest przewidziana na 5 kwietnia. Radosław Szumiec spodziewa się, że radni zechcą wyjść z pomocą uchodźcom i osobom udzielającym im schronienia. - Myślę, że samorządy będą szły w kierunku umorzenia opłat za odpady wytwarzane przez uchodźców - mówi.

 

Przypomina jednocześnie, że osoby przyjmujące uchodźców otrzymują dofinansowanie, a wojewoda wskazywał na co może być ono przeznaczone - m.in. na opłaty za odpady.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy