12 maja uczniowie klasy 2P z I LO w Lubartowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Piotrem Milewskim - pisarzem, dziennikarzem, podróżnikiem i fotografem. Pisarz urodził się w 1975 roku na Lubelszczyźnie (Chełm), a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał w Monachium, Sapporo i Tokio. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Według podróżnika każdy przystanek to inna historia, ludzie, odkrycie. Z ogromną pasją opowiadał o swoich przeżyciach, obserwacjach i przygodach podczas podróży Koleją Transsyberyjską oraz do kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie spędził dziewięć lat. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali części spotkania dotyczącej historii uczenia się kaligrafii japońskiej oraz poznawania kultury, sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości przez Japończyków. Piotr Milewski jest autorem bestsellerowych książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014), „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015), „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (2018) i „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” (2020) oraz współautorem: „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006). Jego teksty ukazały się także w antologiach: „Azja. Opowieści podróżne” (2018) i „Wyspa. Opowieści podróżne” (2019). Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia m.in. w: National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny. Jego książki to nie tylko zapis zdarzeń czy spotkań, ale także opowieść o filozofii i sensie podróżowania oraz jego wpływie na świadomość wędrowca.
Spotkanie odbyło się w przepięknej Sali Rycerskiej w budynku Starostwa Powiatowego w Lubartowie, a poprowadziła je Pani Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.