Reklama

Reklama

Lubartów: Lekcje z bezpieczeństwa na drogach w SP 4 (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie mieli okazję na zdobycie nowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i poruszania się rowerem po drogach. Lekcję zorganizowała lubelska Fundacja Mobilności Aktywnej.

Reklama

Celem zajęć było upowszechnianie wiedzy jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej poprzez zachęcenie ich do codziennego jeżdżenia rowerem; było to również rozwinięcie szkolenia na kartę rowerową.

 

- Uczymy jak czytać znaki drogowe, jak zachowywać się w terenie, w ruchu ulicznym - mówi Michał Wolny z Fundacji Mobilności Aktywnej. - Dzieci dowiedzą się też jak serwisować rower, jak przygotować się do jazdy. Wszystko to po to aby młodzież nabyła lepszych umiejętności w bezpiecznej jeździe rowerem, zwłaszcza podczas drogi do szkoły.

 

Według instruktora dzieci w większości znają te zasady, wymagają one jednak przypomnienia i usystematyzowania. - Jest to pewnego rodzaju uzupełnienie zajęć z zakresu przepisów i komunikacji, które są prowadzone w szkole w klasach od czwartej do szóstej - mówił.

 

Krzysztof Świć, dyrektor SP nr 4 cieszy się z zajęć – Bezpieczeństwa nigdy dość i cieszę się, że pan Michał przybył właśnie do nas z tą ofertą. Wierzę, że wydatnie poprawią one bezpieczeństwo naszych dzieci. Zwłaszcza, że nieraz włosy jeżą się na głowie jak widzi się zachowania niektórych dzieci dzieci na drodze. Jestem bardzo wdzięczy fundacji za te zajęcia.

 

Fundacja ma w planach kontynuację programu również w pozostałych szkołach w Lubartowie, oraz w innych miastach w regionie. Jest to program dla ośmiu głównych miast Lubelszczyzny z wyłączeniem Lublina.

 

- Mamy nadzieję na stałą współpracę z samorządami i szkołami, tak żeby kontynuować program bezpiecznej drogi do szkoły dla kolejnych roczników uczniów - mówi Michał Wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy