Reklama

Reklama

Uczennica II LO w Lubartowie w finale Olimpiady Wiedzy Chemicznej

Opublikowano: 24 stycznia 2021 09:05
Autor: AO/II LO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Magdalena Świrska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie z klasy IIc, zakwalifikowała się do etapu finałowego Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Reklama

W tym roku szkolnym, ze względu na stan epidemii, eliminacje okręgowe olimpiady zostały przeprowadzone w formie zdalnej. Podstawą kwalifikacji do etapu finałowego było uzyskanie co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów.  Magda Świrska, pracująca pod opieką nauczycielki chemii Agnieszki Adamczyk - Siodłowskiej, uzyskała świetny wynik – 85,5% punktów.

         Konkurs Wiedzy Chemicznej organizowany jest od roku 1988 przez pracowników Wydziału Chemii oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ. Od roku 2020 konkurs został przekształcony w ogólnopolską olimpiadę.

         Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Poziom wymagań jest zgodny z podstawą programową nauczania chemii dla III i IV etapu edukacyjnego. Olimpiada przeprowadzana jest w dwóch kategoriach:

a) dla uczniów klas II szkół 3-letnich oraz klas II i III szkół 4-letnich bądź 5-letnich;

b) dla uczniów klas maturalnych.

         Zwycięzcy olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Ponadto laureaci otrzymują indeksy na studia stacjonarne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach: chemia, chemia medyczna i chemia zrównoważonego rozwoju.

         Sukces uczennicy II LO jest bardzo duży, zważywszy na fakt, iż chodzi dopiero do drugiej klasy. Magda będzie walczyła w finale Olimpiady Wiedzy Chemicznej 13 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Etap finałowy zostanie przeprowadzony w formie stacjonarnej.

         Gratulujemy Magdzie sukcesu i życzymy powodzenia w finale!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Ooo

    Gratulacje! To jest mega trudna olimpiada.