Reklama

Reklama

Uczeń z II LO w Lubartowie reprezentował Polskę. Jakub Ścierzyński na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej

Opublikowano:
Autor:

Uczeń z II LO w Lubartowie reprezentował Polskę. Jakub Ścierzyński na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Licealista z Lubartowa był jednym ze 184 uczestników olimpiady z 36 krajów.

Reklama

 

W dniach 25-29 lipca 2022 roku na wyspie Man odbywała się Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna, w której brał udział uczeń II LO w Lubartowie, Jakub Ścierzyński, laureat XX Ogólnopolskiej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna jest organizowana corocznie od 2003 roku. Każda edycja konkursu ma miejsce w innym zakątku świata -organizatorami do tej pory były takie państwa jak USA, Korea Południowa, Chiny, Wielka Brytania, Bułgaria, Polska i wiele innych. Z roku na rok olimpiada cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku wzawodach organizowanych na wyspie Man udział wzięły 184 osoby z 36 krajów.

 

Olimpiada dzieli się na dwie części: indywidualną i drużynową, a uczestnicy rywalizują w 4-osobowych zespołach, którychczłonkami są oczywiście reprezentanci jednego państwa.

W części indywidualnej Kuba zdobył wyróżnienie, które przyznawanejest za uzyskanie liczby punktów większej od średniej liczby punktówwszystkich uczestników. Drużyna z naszym uczniem niestety nie zajęłamiejsca na podium, jednak sama zespołowa praca nad zadaniem była ciekawymi cennym doświadczeniem. W czasie wolnym od rywalizacji uczestnicy Olimpiady mieli wiele możliwości do integracji i dobrej zabawy. Wprogramie były spacery, tematyczne wykłady, wycieczki po całej wyspieMan, a także koncert czy impreza karaoke.

 

Kuba tak wspomina swoją przygodę: "Wyjazd na olimpiadę trwałłącznie 12 dni, gdyż przed i po olimpiadzie jako reprezentacja Polski zwiedzaliśmy miasta: Liverpool i Manchester. Na wyspę Man dotarliśmy promem i już od samego początku wywarła ona na mnie niezwykłe wrażenie. To terytorium zależne od Wielkiej Brytanii cechuje się pięknymi, dzikimi krajobrazami, wcale nie najgorszą pogodą – przezwiększość mojego pobytu świeciło tu słońce - a do tego mieszkają tu niemal sami uprzejmi ludzie. Przed konkursem nie spodziewałem się żadnych osiągnięć, chciałem bardziej zdobyć nowe doświadczenie,poznać inspirujących ludzi i przeżyć świetną przygodę. Tak właśnie się stało. Olimpiada była świetnym miejscem do spełnienia moich oczekiwań, a także rozwoju umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Zdobyciewyróżnienia w części indywidualnej było dla mnie miłym dodatkiem, jednak najważniejszy jest świetnie spędzony czas i wspomnienia, które zostaną na całe życie".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy