Turniej Pool Bilarda w Lubartowie. Przyjechał mistrz z Białej Podlaskiej (zdjęcia) - Zdjęcie główne

Informacje lubartowskieZawodnicy zmierzyli się w turnieju 21 maja. Przyjechali z Zamościa, Warszawy, Białej Podlaskiej i Rzeszowa.

Na starcie stanęło 31 zawodników. Wszyscy nastawieni na zwycięstwo. Z fazy grupowej i pucharowej wyłoniono czwórkę półfinalistów, a byli to : Grzegorz Łosiewicz i Tomasz Wiśniewski z Zamościa, Hubert Łopotko z Białej Podlaskiej i Bartosz Bielec z Rzeszowa. Finał zakończył się wygraną utytułowanego zawodnika, byłego Mistrza Polski, Huberta Łopotko z Białej Podlaskiej, który przy remisie 5:5 w ostatniej, decydującej partii przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Miejsce drugie zajął Bartosz Bielec z Warszawy. Na miejscu trzecim uplasowali się zawodnicy
z Zamościa: Tomek Wiśniewski oraz Grzegorz Łosiewicz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom
i wszystkim startującym.

Turniej rozegrano tradycyjnie w Klubie „Podkowa”. Klub po remoncie otrzymał nowe wyposażenie
i został profesjonalnie przygotowany do zawodów.

Turniej organizowało Lubelskie Stowarzyszenie Sportów Bilardowych w ramach II edycji cyklu Grand Prix Lubelszczyzny. Kolejne zawody rozgrane zostaną w Zamościu 25 czerwca.