Reklama

Reklama

Sukcesy uczniów z II LO w Lubartowie w Akademii Przedsiębiorczości SGGW w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy uczniów z II LO w Lubartowie w Akademii Przedsiębiorczości SGGW w Warszawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Uczniowie II LO w trakcie bieżącego roku akademickiego z zaangażowaniem uczestniczyli w cyklu wykładów z zakresu m. in.: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki czy agrobiznesu.

Reklama

Właśnie zakończył się I etap Akademii Przedsiębiorczości organizowanej przez Wydział Ekonomiczny w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w którym uczniowie II LO odnieśli niemałe sukcesy.

Akademia Przedsiębiorczości SGGW ma na celu przybliżenie uczniom szkół średnich zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych oraz wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi. Akademia składa się z dwóch etapów, a warunkiem jej ukończenia jest pozytywny wynik z testu obejmującego wiedzę z przedsiębiorczości.

 

Uczniowie II LO w trakcie bieżącego roku akademickiego z zaangażowaniem uczestniczyli w cyklu wykładów z zakresu m. in.: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki czy agrobiznesu. Warunkiem ukończenia I etapu było uzyskanie pozytywnego wyniku z ośmiu testów obejmujących wiedzę z przedsiębiorczości, jak również systematyczny udział w wykładach (prezentacjach) zamieszczanych na platformie Moodle oraz w zajęciach prowadzonych przez wykładowców SGGW w aplikacji MS Teams. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że sześciu naszych licealistów uzyskało dyplomy ukończenia Akademii. Są to: Otylia Kaczor i Paweł Belcarz z klasy 3a, Wiktoria Ondra, Aleksandra Dzięcioł i Hanna Gruba z klasy 3c oraz Zuzanna Tomasiak z klasy 3d, a dwoje z nich zakwalifikowało się do II etapu Akademii, zdobywając wysoki wynik testu końcowego. Są to: Otylia Kaczor i Paweł Belcarz z klasy 3a.

 

Przed naszymi uczniami II etap Akademii Przedsiębiorczości polegający na udziale w konkursie z zakresu przedsiębiorczości, który zostanie przeprowadzony na SGGW w Warszawie. Jego laureaci uzyskają Indeks na WE, a co za tym idzie - mogą studiować na jednym z pięciu kierunków realizowanych na Wydziale Ekonomicznym tej uczelni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy