Uczniowie z ZS nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki, w II półroczu 2022 r. wzięli udział w 6 edycji projektu AD VOCEM Instytutu Pileckiego. W tym czasie uczestniczyli w 5 sparingach debat oksfordzkich on-line. Nasi uczniowie dyskutowali nad zagadnieniami związanymi z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dwa przykładowe tematy, z którymi musieli się zmierzyć młodzi mówcy, to: „Do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku bardziej przyczyniły się działania dyplomatyczne niż zbrojne?”, „Odwoływanie się do historii II wojny światowej w bieżącej polityce przynosi więcej szkód, niż pożytku?”.
Drużyna spisała się na medal. Kacper Sowa z kl. III p i Hubert Nowakowski z kl. II p znaleźli się w trójce najlepszych mówców projektu i zostali wytypowani do finałowej, pokazowej debaty Lincoln - Douglas. Ponadto Paweł Dejko, Krystian Rożko z klasy III p i Hubert Nowakowski zostali wyróżnieni statuetką Ad Vocem jako najaktywniejsi mówcy. Drużyna podczas tej edycji debatowała z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych z Katowic, Dąbrowy Górniczej oraz Krakowa. Po raz pierwszy z nami debatował Marcin Jakoniuk z klasy II t. Do wymagających debat grupę przygotowała p. Małgorzata Sabat.
Mamy nadzieję, że grono debatantów w naszej szkole będzie się systematycznie poszerzać. Dla zainteresowanych tą formą zdobywania wiedzy ruszył nabór do Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich. – podsumowała działania grupy pani Sabat.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.