Sukces zawodniczki z powiatu lubartowskiego. Udany debiut Antoniny Szabały w Reprezentacji Polski juniorów w pływaniu - Zdjęcie główne

Tosia z trenerem

Informacje lubartowskie Antonina Szabała zdobyła dwa medale.

Reprezentacja Polski juniorów zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów V4 Olympic Hopes, które odbyły się w dniach 20-21.05.2023r. w Gliwicach. Młodzi pływacy z Polski stawali na podium aż 39 razy, zdobywając 13 złotych, 17 srebrnych i 9 brązowych medali.

Swój udany debiut miała Antonina Szabała. Młoda pływaczka z naszego powiatu zdobyła 2 medale. W stylu motylkowym na 100m z czasem 1:03.93s zdobyła brązowy krążek. Warto podkreślić, iż dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki o rok starsze. Drugi medal był koloru srebrnego. W stylu motylkowym na 50m popłynęła z czasem 28.50s.

Był to pierwszy poważny start Tosi po dłuższej przerwie w treningach. W dniach 01-02.04 miała zadebiutować w Reprezentacji Polski juniorów na zawodach w Belgradzie. Kontuzja niestety pokrzyżowała jej plany. Mimo kontuzji cele jakie stawia przed sobą młoda zawodniczka oraz jej trener Pan Damian Klimczewski są realizowane w 100 procentach.