reklama
reklama

Starosta i wicewojewoda: gminy powiatu lubartowskiego gotowe do ataku zimy i szczepień na COVID - 19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Starosta i wicewojewoda: gminy powiatu lubartowskiego gotowe do ataku zimy i szczepień na COVID - 19 - Zdjęcie główne

Od prawej: starosta Ewa Zybała, wicewojewoda Robert Gmitruczuk.główny specjalista do spraw zarządzania kryzysowego Andrzej Trojak

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie- We wszystkich gminach są wyznaczone punkty szczepień - mówiła starosta Ewa Zybała. - OSP będzie pomagać w dowozie do punktów szczepień - dodał Andrzej Trojak, główny specjalista do spraw zarządzania kryzysowego. Dziś w starostwie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego i konferencja prasowa.
reklama

W konferencji uczestniczyli starosta Ewa Zybała, wicewojewoda Robert Gmitruczuk i Andrzej Trojak, główny specjalista do spraw zarządzania kryzysowego. Konferencja była poświęcona przygotowaniu gmin powiatu do zimy, szczepień przeciw koronawirusowi i sytuacji związanej z ptasią grypą.

 

- Punkt szczepień jest przygotowany w każdej z gmin, gmina Lubartów została z tego wyłączona ze względu na położenie, będzie korzystała z punktów w Lubartowie. Wszystkie samorządy zostały zobligowane do przygotowania listy osób w wieku 80 +, kóre będą chciały się zaszczepić. Szczepionki mogą być w ciągu pięciu dni, bo są rozmrażane. Żeby tych szczepionek nie zmarnować, wszystko musi być logistycznie przygotowane - mowiła starosta Ewa Zybała.

- Jednostki OSP włączą się w pomoc przy szczepieniach. To będzie pomoc w dowożeniu osób, które mają problemy w poruszaniu się, wiele jest osób niepełnosprawnych. Każdy wójt i burmistrz został zobligowany, żeby utworzyć specjalną infolinię. Są podane numery, gdzie mogą zadzwonić osoby, które mają problemy z poruszaniem, ulotki z tym nmerem będą rozwozić strażacy - mówił Andrzej Trojak.

reklama

 

- W Lubartowie i na terenie całego wojewodztwa jesteśmy przygotowani do tego co nas czeka w następnych dniach. Nie zawsze wszędzie da się odśnieżyć ulice na zawołanie. Ale są na to procedury, wszystkie samorządy mają wystarczającą ilość sprzętu i załóg, żeby udrożnić nasze drogi, zapewnić bezpieczeństwo infrastrukturalne, np. dostarczanie wody - mówił wicewojewoda Gmitruczuk.

 

- Chcielibyśmy uniknąć takich zjawisk jak ptasia grypa, ASF, ale niestety, ptasia grypa występuje w okresie zimowym, ASF w lecie. Jeśli chodzi o ASF jesteśmy w takim momencie, że ta choroba nie będzie już chyba występowała. Gorzej jest z ptasią grypą, dlatego, że ptaki migrują corocznie. Ta choroba może występować. Apelujemy o zapewnienie bioasekuracji, ale to nie wszystko, pasza może być skażona -mówił wicewojewoda.

reklama

 

 

 

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama