Reklama

Reklama

Radni z Lubartowa chcą odwołać przewodniczącego, nie chcieli uchwały o jego rezygnacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni z Lubartowa chcą odwołać przewodniczącego, nie chcieli uchwały o jego rezygnacji - Zdjęcie główne

Sesja Rady Miasta 30 marca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Dwunastka radnych zgłosiła wniosek o odwołanie przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza. On sam złożył rezygnację, ale radni nie wprowadzili uchwały w tej sprawie do porządku obrad dzisiejszej sesji.

Reklama

Dwunastka radnych - 11 osób z opozycji i Grzegorz Siwek z popierającego burmistrza klubu PiS oraz Zdzisław Wereszczyński, który kandydował do rady z listy PiS - złożyła wniosek o odwołanie Grzegorza Gregorowicza z funkcji przewodniczącego po tym, jak 27 lutego nie poddał pod głosowanie poprawek zgłaszanych przez radnego Marka Polichańczuka i zarządził dwutygodniową przerwę w obradach (dalszy ciąg sesji wyznaczył na 14 marca). Zdaniem radnych naruszył prawo, podobnie uznał nadzór wojewódzki.

Grzegorz Gregorowicz na sesji nadzwyczajnej 15 marca poinformował, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego, ponieważ utracił popierającą go większość w Radzie Miasta. Rada musi jednak podjąć uchwałę o odwołaniu przewodniczącego albo o przyjęciu jego rezygnacji. Odwołanie przewodniczącego Rady Miasta  jest w porządku obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która ma odbyć się jutro. Wnioskodawcami tej sesji są radni opozycyjni.

Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji radny Artur Kuśmierzak złożył wniosek o rozszerzenie porządku obrad o uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji przewodniczącego. Po dyskusji, kóry wniosek ma pierwszeństwo - o odwołanie przewodniczącego czy o przyjęcie jego rezygnacji - w głosowaniu nad rozszerzeniem porządku obrad padło 10 głosów za (w tym Zdzisław Wereszczyński i Grzegorz Siwek, kórzy podpisali wniosek o odwołanie przewodniczącego) i 10 głosów przeciw. To znaczy, że nie wprowadzono tego punktu do porządku obrad.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy