Reklama

Reklama

Radni z Firleja pojechali wójtowi po pensji. Za nieobecność w pracy

Opublikowano:
Autor:

Radni z Firleja pojechali wójtowi po pensji. Za nieobecność w pracy - Zdjęcie główne

Wójt gminy Firlej Dawid Tarnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Wójt Dawid Tarnowski podpadł radnym absencjami w pracy. Postanowili obniżyć mu wynagrodzenie o ponad 2 tys. zł. Ledwie rok temu dostał podwyżkę.

Reklama

W podanym do wiadomości porządku obrad Sesji Rady Gminy 28 października nie było punktu dotyczącego wynagrodzenia wójta. Został on dodany już na sesji, po przegłosowaniu wniosku grupy radnych, którzy złożyli go 25 października. Za wprowadzeniem tego punktu było 9 radnych, przeciw był tylko radny Stanisław Popkiewicz.

- Mieszkańcy gminy Firlej ze względu na częstą nieobecność wójta w urzędzie pozbawieni są dostępu do kontaktu z nim i wyrażają to na spotkaniach z radnymi. Należy zaznaczyć, że możliwość bezpośredniego kontaktu wyborcy z wybranym przedstawicielem samorządu czy władzy leży u podstaw zasad demokratycznych. Równie częsta co nieobecność w urzędzie jest nieobecność na zwoływanych sesjach Rady Gminy. Brak należytej aktywności w zakresie współpracy z całością Rady Gminy stanowi przeszkodę dla przepływu informacji między tymi organami i nie przedstawia to pozytywnego obrazu dla lokalnej społeczności w zakresie działalności urzędu jako takiego - napisali autorzy wniosku.

W dyskusji na sesji radni krytykowali wójta za nieobecności nie tylko w urzędzie.

  - Były zebrania sołeckie, zabrakło pana. Tak jak przed wyborami deklarował pan, tak samo my, radni, z pana strony deklarowaliśmy obecność. My byliśmy - mówił radny Paweł Niedziela.

- Chciałbym, może to są życzenia, żeby Dawid Tarnowski powstał tak, jak kiedyś robił to w bibliotece. Dawid, robiłeś świetną robotę! Byliśmy kumplami, a dzisiaj mamy brak współpracy. Mieszkańcy są zawiedzeni postępowaniem, bo znali chłopaka innego - powiedział radny Marek Piwowar.

- Prosiłbym z racji pełnienia tej funkcji na przyszłość o zwracanie się do mnie w formie personalnej "panie wójcie". Na Dawida już czas minął - odpowiedział wójt Dawid Tarnowski.

Za ustaleniem nowego, pomniejszonego wynagrodzenia głosowało pięciu radnych, trzech było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Zmienione wynagrodzenie wójt będzie otrzymywał od 1 listopada.

Wynagrodzenie wynosi teraz 15 154 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze - 8700 zł, dodatek funkcyjny 3216 zł, dodatek za wieloletnią pracę - 1218 zł, co roku ma wzrastać o 1 procent). To o 2045 zł mniej niż wynagrodzenie ustalone w listopadzie 2021 r. Wtedy łączne wynagrodzenie wójta ustalono na 17 199 zł.

 

Cały artykuł o ustaleniu wynagrodzenia wójta gminy Firlej w papierowym wydaniu Wspólnoty

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy