reklama
reklama

Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie szpitala w Lubartowie. Według radnego Gregorowicza nadaje się do kosza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie szpitala w Lubartowie. Według radnego Gregorowicza nadaje się do kosza - Zdjęcie główne

Radni na sesji nadzwyczajnej 19 lipca

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieRada Miasta Lubartów wyraża swoje głębokie zaniepokojenie wydarzeniami, jakie miały miejsce w Lubartowie po odwołaniu z pełnionej funkcji dyrektora SP ZOZ w Lubartowie Pana Mirosława Makarewicza - napisali radni w stanowisku, które przegłosowano na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Rada nie była jednak jednogłośna.
reklama

Na sesję nadzwyczajną zaproszono Zarząd Powiatu, dyrekcję i pracowników szpitala. Temtem dyskusji była sytuacja SP ZOZ w Lubartowie. Zarząd nie przyszedł, starosta Tomasz Marzęda napisał tylko pismo, w którym proponuje przejęcie przez miasto połowy zobowiązań szpitala. 

Po długiej dyskusji radni przyjęli stanowisko, w którym napisano m.in.:

- Apelujemy do Zarządu Starostwa Powiatu Lubartowskiego oraz Radnych Powiatu Lubartowskiego o jak najszybsze rozwiązanie zaistniałego konfliktu poprzez rozmowy i dialog wszystkich zainteresowanych stron. Jako największy samorząd terytorialny spośród gmin należących do Powiatu Lubartowskiego liczymy na przedstawienie planu i programu naprawy sytuacji w SP ZOZ w Lubartowie.

 

Stanowisko nie spodobało się radnemu Grzegorzoi Gregorowiczowi. 

- Stanowsiko trzeba do kosza wyrzucić! Czemu ma służyć to stanowisko? To jest populizm demagogia, truizm, powielanie rzeczy oczywistych, banały - wytykał radny. Według niego Rada Miasta nie ma uprawnień do podejmowania stanowsika w sprawie szpitala prowadzonego przez samorząd powiatowy. Popierał go radny Grzegorz Siwek.

Innego zdania był radny Andrzej Zieliński.

- Ten akt, czy nazwijmy to inaczej, wyraz solidaryzmu społecznego, to nic innego jak próba przeciwstawienia się obojętności. Najgorszą rzeczą dla nas byłaby obojetność, przejście obok tematu, kóry nas bezpośrednio nie dotyczy - mówił radny. 

W głosowaniu nad projektem stanowiska nie wizięli udziału wszyscy radni obecni na sali. Nie głosowali Grzegorz Gregorowicz, Grzegorz Siwek, Jacek Bednarski, Maria Kozak, Beata Pasikowska, Zdzisław Wereszczyński. Wstrzymali się Artur Kuśmierzak i Grzegorz Jaworski. Za przyjęciem stanowiska byli Robert Błaszczak, Teodor Czubacki, Ewa Grabek, Tomasz Krówczyński, Anna Kuszner, Marek Polichańczuk, Wiesława Romańska - Serwin, Jacek Tomasiak, Andrzej Zieliński. Piotr Kusyk i Elżbieta Mizio opuścili obrady przed dyskusją o stanowisku. 

 

Treść stanowiska:

Więcej o sessji nadzwyczajnej wkrótce we Wspólnocie

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama