Reklama

Reklama

Przegłosowali podwyżkę dla wójta Sernik o 8 tys. zł. Tylko co o tym napisze "Wspólnota"

Opublikowano:
Autor:

Przegłosowali podwyżkę dla wójta Sernik o 8 tys. zł. Tylko co o tym napisze "Wspólnota" - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe z pixabay.com.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie - Uważam, że jest to sprawiedliwe, ze względu na zaangażowanie pana wójta w pracę dla całej gminy - argumentował przewodniczący Rady Gminy Serniki Sławomir Nowosacki. Rada Gminy Serniki uchwaliła podwyżkę dla wójta Pawła Woźniaka. Dostanie 90 proc. maksymalnej kwoty.

Reklama

We wtorek, 23 listopada, nad wynagrodzeniem wójta Pawła Woźniaka debatowali radni z gminy Serniki. Na początku sesji wiceprzewodniczący Rady Gminy Czesław Woźniak złożył wniosek, żeby projekty uchwał dotyczące wynagrodzenia wójta i diet radnych przełożyć na inną sesję, na której będzie uchwalany budżet na przyszły rok.

 

- Rada Gminy nie pracowała nad budżetem na 2022 r. Komisje nie opiniowały budżetu. Nie wiemy, jakie będą wydatki z budżetu gminy po uchwaleniu tych uchwał. Nie jestem przeciw tym uchwało, ale zachowajmy jakiś porządek i kolejność procedowania. Nie chcę też, żeby nasi mieszkańcy byli tak opiniowani, jak tutaj wójt gminy Ostrówek, gdzie poszło to w eter, w media, jako pierwsza rada, która uchwaliła te podwyżki - powiedział, pokazując "Wspólnotę" z artykułem o podwyżce dla wójta Piecaka.
 
Z jego wnioskiem nie zgadzał się przewodniczący Sławomir Nowosacki. Wskazywał, że podwyżka nie ma nic wspólnego z budżetem na 2022 r., bo obowiązuje wyrównanie od sierpnia, a nowe przepisy weszły w życie 1 listopada.
 
- Jeżeli jesteśmy radnymi, nie możemy brać pod uwagę, co piszą o nas gazety. Albo coś robimy i uważamy, że to jest słuszne, albo nie. Gazety opiszą nas jak zechcą, czasem rzetelnie, czasem nierzetelnie. W tym przypadku wydaje mi się, że sam tytuł jest krzywdzący, dlatego, że to wynika z mocy prawa. Wójt tej gminy nie otrzymał tam niczego więcej, tylko to minimum, które prawo nakazuje. Stawki były obniżane na wiosnę 2018 r. One były wcześniej wyższe, były obniżone, teraz są podnoszone. Wzrosła najniższa krajowa, rośnie inflacja, rosną wydatki, wynagrodzenia w gospodarce - powiedział przewodniczący.
 
(...)
 
więcej na ten temat przeczytasz w papierowym lub elektronicznym wydaniu (WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA, nr 48/2021)
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy