reklama
reklama

Poślizg na ekspresówce. Kiedy S19 połączy Lublin z Lubartowem?

Opublikowano:
Autor:

Poślizg na ekspresówce. Kiedy S19 połączy Lublin z Lubartowem? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie 12 firm zgłosiło chęć zaprojektowania i budowy 23-kilometrowej ekspresówki pomiędzy Lublinem i Lubartowem. Na otwarcie ofert od potencjalnych wykonawców czekano dłużej, niż planowano, bo do inwestora wpłynęło ponad tysiąc pytań. Najtańszą ofertę złożyła chińska korporacja.
reklama

Prawie 1,2 tys. pytań


Przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej pomiędzy węzłem Lublin Rudnik i węzłem Lubartów Północ ogłoszono 25 czerwca br. Otwarcie ofert od firm zainteresowanych budową trasy uległo opóźnieniu - planowano na koniec lipca, potem na 14 sierpnia. Oferenci złożyli jednak bardzo dużo pytań - łącznie 1170. Na wszystkie musiał odpowiedzieć inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Termin otwarcia ofert wyznaczono więc na wrzesień.


Do przetargu zgłosiło się 12 firm. GDDKiA podała, że na inwestycję ma zarezerwowane 1,1 mld zł. Okazało się, że wszystkie oferty zmieściły się w tej kwocie. Najtańsza była propozycja China State Construction Engineering Corporation Limited, opiewająca na 663,6 mln zł.


Wszyscy wykonawcy zadeklarowali skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz przedłużenie okresu gwarancji o pięć lat. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty i dokona wyboru najkorzystniejszej z nich.


 (…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama