Reklama

Reklama

PMDK w Lubartowie zaprasza na wystawę Piotra Kopcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PMDK w Lubartowie zaprasza na wystawę Piotra Kopcia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Piotr Kopeć to pochodzący z Lubartowa malarz i scenograf, pracował przy takich filmach jak "Chopin - pragnienie miłości", "Jasminum" i in.

Reklama

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza miłośników sztuki na wernisaż  wystawy "Narracje" autorstwa Piotra Kopcia. Imponująca ekspozycja, złożona z kilkudziesięciu dzieł malarskich i projektów scenografii zostanie otwarta w Galerii PMDK 17 lutego 2023 r.  o godz. 18.00.

Malarz i scenograf. Lubartowianin. Absolwent pracowni plastycznej PMDK, uczeń Dariusza Dessauera.
Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskał oceniony celująco dyplom malarstwa w pracowni prof. M. Stelmasika (1995). Dyplomem z wyróżnieniem, realizowanym pod kierunkiem promotora prof. A. Kreütz-Majewskiego, ukończył Podyplomowe Studium Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Autor 25 wystaw  indywidualnych  w kraju i za granicą oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych. W latach  1996-1998 otrzymał stypendium twórcze Urzędu Miasta Lubartów. Uczestniczył w międzynarodowych plenerach malarskich „U źródła”. Twórczość scenograficzna obejmuje pracę filmową, telewizyjną i teatralną – gdzie jako student  był asystentem u K. Zachwatowicz w Starym Teatrze przy sztuce „Klątwa” w reż.  A. Wajdy.
Pracował m. in.  przy takich filmach, jak „Chopin – pragnienie miłości” w reż. J. Antczaka, „Pornografia”  i „Jasminum” w reż. J.J. Kolskiego, „Magiczne drzewo” w reż. A. Maleszki, „Zenek” w reż. J. Hryniaka, „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” w reż. P. Vegi, „Miłość na pierwszą stronę” w reż. M. Sadowskiej i innych.  Pracował także przy wielu serialach, jak np. „Ekipa”” w reż. A. Holland, „Pensjonat pod różą”, „Całkiem nowe lata miodowe”, „Fałszerze. Powrót sfory”, „Motyw”, „Doręczyciel”, „Barwy szczęścia”, „Belle epoque”, „Ranczo” i innych. Jest autorem scenografii do spektaklu „Pan Gustaw i Matylda”, wyreżyserowanym przez M. Wojtyszkę do Teatru Telewizji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy