Zespół muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua” pod kierunkiem Danuty i Witolda Danielewiczów, chóry "Szczygiełki Grandi" i "Szczygiełki Feniks" pod dyrekcją Joanny Garbacz i Anny Karwat wystąpiły w bazylice św. Anny z misterium wielkopostnym opartym na "Lamencie świętokrzyskim" z XV w. oraz utworach pasyjnych, również w dużej części pochodzących z okresu średniowiecza. W koncercie uczestniczyli też artyści z Teatru Panopticum z Lublina, którzy odtwarzali postaci biblijne - Jezusa, Matki Boskiej, żołnierzy rzymskich oraz z MDK "Pod Akacją" w Lublinie. Pieśni pasyjne były przeplatane wierszami Zbigniewa Herberta, Haliny Poświatowskiej, Jana Pawła II.
- Jeżdżę z tym misterium już prawie pół wieku, a ciągle przy niektórych fragmentach czuję ciarki - powiedział Witold Danielewicz. Nawiązując do duchowego presłania misterium powiedział: - Przeżyliście chyba najlepsze od lat rekolekcje, przy całym szacunku dla wszystkich księży rekolekcjonistów.
Misterium można będzie zobaczyć 26 marca o godz. 16 w Archikatedrze Lubelskiej oraz 2 kwietnia o godz. 18 w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.