Zasady pobierania opłat targowych ustalano ostatnio w 2015 r. Jak mówił na sesji Rady Miasta naczelnik Radosław Stępiński z Urzędu Miasta, były to powtórzone w 90 procentach rozwiązania z 2009 r. Po latach miasto postanowiło opłaty uprościć i ujednolicić.
- Opłaty będą jednakowe, wszyscy bedą traktowani tak samo. Chcemy, żeby nie było żadnych zwolnień i wyłączeń - mówił naczelnik Stępiński. Będą tylko dwa wyjątki: kiedy dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cel charytatywny i kiedy burmistrz lub jednostki miejskie są współorganizatorami imprezy. Chcemy, żeby były tylko dwe strefy. Pierwszą będzie targowisko przy ul. Kościuszki, tam opłat w ogóle nie ruszamy. Jeśli ktoś zajmuje do 0,5 mkw to nie wnosi w ogóle opłaty. W 2015 r. była wprowadzona zmiana, że od listopada do końca marca również taka opłata nie była pobierana. To było trochę niesprawiedliwe, ponieważ obejmowało tylko osoby, kóre prowadziły sprzedaż na stołach. Natomiast osoby, które miały umowy z miastem i prowadziły sprzedaż pod tą częścią zadaszoną, wiatą, przez cały rok takie opłaty wnosiły - mówił naczelnik.
Strefa druga to miejsca sprzedaży poza targowiskiem miejskim.
Według radnej Beaty Pasikowskiej miasto powinno pomyśleć o przywróceniu handlu w centrum, są już tam przecież giełdy staroci. Za uchwałą głosowało 12 radnych, 6 się wstrzymało (radni z Inicjatywy dla Lubartowa).
Dzienne stawki opłaty targowej:
Strefa I (targowisko miejskie przy ul. Kościuszki)
Sprzedaż ze stołów odkrytych do 1 mkw zajmowanej powierzchni - 2 zł
Sprzedaż ze stołów odkrytych do 2 mkw zajmowanej powierzchni - 4 zł
Za zajmowaną powierzchnię handlową do 2 mkw - 2 zł
Za każdy dodatkowy 1 mkw zajmowanej powierzchni handlowej - 2 zł
Strefa II (miejsca sprzedaży poza targowiskiem miejskim)
Za zajmowaną powierzchnię handlową do 2 mkw - 20 zł
Za każdy dodatkowy 1 mkw zajmowanej powierzchni handlowej - 10 zł
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.