reklama
reklama

Lubelszczyzna. Ostrów Lubelski już nie jest (anty) LGBT. Tak stwierdzili radni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Lubelszczyzna. Ostrów Lubelski już nie jest (anty) LGBT. Tak stwierdzili radni - Zdjęcie główne

W trakcie XLV Sesji Rady Miejskiej ósmym punktem obrad było głosowanie o "Stanowisku Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim w sprawie ochrony podstawowych praw i wolności". Jak się okazało miejscowi radni byli "prawie" jednogłośni. | foto www.pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieMiało być powstrzymanie ideologii LGBT, a skończyło się na ochronie podstawowych praw i wolności. Decyzja radnych oznacza, iż miasto wycofało się z wcześniej przyjętego stanowiska ws. uchwały "anty-LGBT" z marca 2019 roku. - Stanowisko Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim nie stanowi żadnego aktu prawa miejscowego. Nie nosi podstawowych cech aktu prawa miejscowego, jakim jest ustanowienie praw i obowiązków o charakterze generalnym, powszechnie obowiązującym i skierowanym do nieokreślonej liczby adresatów – czytamy w dokumencie wysłanym do rzecznika praw obywatelskich w lutym bieżącego roku, pod którym podpisał się burmistrz Ostrowa oraz przewodniczący rady miejskiej.
reklama

- Dla dobra i ochrony praw, ale wszystkich mieszkańców, organy, które przyjęły dyskryminujące uchwały przeciwko tzw. "ideologii LGBT" powinny je niezwłocznie uchylić – czytamy na oficjalnej stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Owo pismo zostało opublikowane w 2021 roku. Możemy w nim także przeczytać, iż "samorządom tym grozi utrata nowych funduszy unijnych". O jakich samorządach mowa? O takich, w których nadal obowiązywało lub obowiązuje uchwała "anty-LGBT". A wśród nich był Ostrów Lubelski.

reklama

- Pismo związane było z faktem przyjęcia m.in. przez Sejmik Województwa Lubelskiego oraz niektóre gminy i powiaty z obszaru województwa lubelskiego uchwał ws. przeciwdziałania "ideologii LGBT", które mogą być zdaniem Komisji Europejskiej uznane za niezgodne z zasadą równego traktowania – skierował swoje słowa Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich w maju 2021 roku do marszałka województwa lubelskiego.

  W trakcie XLV Sesji Rady Miejskiej ósmym punktem obrad było głosowanie o "Stanowisku Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim w sprawie ochrony podstawowych praw i wolności". Jak się okazało miejscowi radni byli "prawie" jednogłośni: 12 radnych było "za" zaś jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym rada wycofała się z poprzedniej uchwały.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama