reklama
reklama

Lubartów: Spotkali się by porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja Lubartów

Lubartów: Spotkali się by porozmawiać o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne

foto policja Lubartów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Jak reagować na trudne sytuacje w szkole i jak stosować procedury postępowania policjantów i nauczycieli w sytuacjach zagrożenia demoralizacją lub czynem karalnym dzieci i młodzieży? To były główne tematy piątkowego spotkania grona pedagogicznego z policjantami.
reklama

Spotkanie profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży miało miejsce w ubiegły piątek w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Konferencję zorganizowało Kuratorium Oświaty w Lublinie i zaprosiło na nią nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych oraz policjantów z czterech ościennych powiatów: lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego i lubelskiego.

Jako pierwsza głos zabrała Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty. Pedagodzy wraz z funkcjonariuszami szczegółowo przeanalizowali procedury postępowania szkół i nauczycieli na wypadek wystąpienia sytuacji zagrożenia dzieci i młodzieży demoralizacją lub czynem karalnym.

To ważne, gdyż obok tworzenia i wdrażania programów wychowawczo-profilaktycznych do zadań szkoły należy również tworzenie systemu norm oraz systemu interwencji wobec zagrożeń. W sytuacjach, które wymagają włączenia w proces wychowawczy specjalistów lub organy zewnętrzne, zawiadamiana jest również Policja i Sąd Rodzinny - informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej policji

Uczestnicy spotkania przeanalizowali działania interwencyjne na wypadek wystąpienia trudnych lub zagrażających bezpieczeństwu sytuacji w szkole. Specjalista ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie- mł. asp. Grzegorz Czerwiński przedstawił skalę zagrożenia przestępczością nieletnich, a także krótką informację na temat zasad odpowiedzialności karnej nieletnich oraz stosowania środków przewidzianych w Ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Na spotkanie zaproszony został również psycholog dr Ireneusz Siudem, który podczas swojego wykładu, od strony psychologicznej dokonał analizy problemu demoralizacji dzieci i młodzieży. Zjazd był również okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń i informacji a także rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem i dobrem uczniów. Łącznie w naradzie wzięło udział ponad 100 pedagogów i 8 policjantów.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama