Reklama

Reklama

Lubartów nie kupi elektrycznych autobusów. Zabrało pieniędzy na wkład własny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lubartów nie kupi elektrycznych autobusów. Zabrało pieniędzy na wkład własny - Zdjęcie główne

Dodatkowych autobusów na razie ne będzie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Miała być ekologiczna komunikacja miejska, miasto miało kupić pięć autobusów. Na razie nic z tego, miasto rezygnuje z dotacji.

Reklama

Lubartów miał kupić autobusy elektryczne za 12,5 mln zł. W ramach programu Zielony Transport Publiczny miasto dostało dotację w wysokości 8 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Nowych autobusów jednak nie będzie, przynajmniej na razie. Miasto zrezygnowało z dotacji.

– Zadanie polegające na organizacji transportu publicznego na terenie Lubartowa musiało zostać odłożone w czasie. Poniesienie wydatku inwestycyjnego na zakup autobusów w 2023 r. nie byłoby możliwe z uwagi na drastyczny wzrost wydatków samorządu na zadania bieżące przy stałym poziomie dochodów. Podjęcie przez Radę Miasta Lubartów decyzji o pozostawieniu podatków od nieruchomości na dotychczasowym poziomie, pomimo tak drastycznego wzrostu kosztów bieżącego funkcjonowania, pozbawiło Lubartów możliwości realizacji wydatku inwestycyjnego za zakup autobusów, czego konsekwencją była rezygnacja z przyznanej Miastu dotacji na ten cel. W chwili obecnej lubartowska komunikacja miejska będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach, a Miasto będzie poszukiwało rozwiązań mających na celu jej usprawnienie. Chodzi m.in. o wprowadzenie nowej linii i zakup dodatkowego pojazdu - mówi Łukasz Chomicki, rzecznik Urzędu Miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy