Reklama

Reklama

Kurs pierwszej pomocy w II LO w Lubartowie (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń z użyciem fantoma, przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Reklama

16.03.2023 r. w II LO odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez nich praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Uczniowie mieli możliwość nie tylko wykonania ćwiczeń z użyciem fantoma, przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, oceny stanu poszkodowanego, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej (bocznej ustalonej), poznania i przypomnienia sobie zasad udzielania pomocy, a także rozmowy z ratownikiem medycznym Panem Bartoszem Lisewskim, który warsztaty poprowadził.

Pierwszą pomocą nazywa się zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. Pan Bartek podkreślił, że w życiu każdego może wystąpić sytuacja, która będzie wymagać gwałtownego działania, aby uratować komuś życie lub zdrowie. Taka sytuacja może się zdarzyć gdziekolwiek: w pracy, w drodze, na imprezie, a nawet w domu. Gdy ktoś potrzebuje pierwszej pomocy ważna jest każda sekunda.

Zobowiązany jest każdy człowiek, nie tylko specjalnie wykwalifikowane osoby . Zrozumieliśmy, że pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych zagrażających życiu lub zdrowiu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy