Reklama

Reklama

Konkurs na dyrektora biblioteki w Lubartowie. Wśród kandydatów dwaj znani bibliotekarze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konkurs na dyrektora biblioteki w Lubartowie. Wśród kandydatów dwaj znani bibliotekarze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Kto będzie kierował lubartowskim księgozbiorem? Rozstrzygnięcie konkursu już w przyszłym tygodniu. Choć to wydawałoby się placówka o której dotąd wiele się nie mówiło, to wybór jej szefa budzi w mieście duże zainteresowanie.

Reklama

Z końcem sierpnia kończy się kadencja obecnego dyrektora Adama Banuchy. Na dyrektorski fotel kandydują: Krystyna Jeziorska,  Andrzej Rybak,  Grzegorz Winnicki, Leszek  Zieliński, Wioletta Żmuda-Czerwonka.

Najpierw kandydata wybierze komisja konkursowa. Ostateczną decyzję podejmie burmistrz Krzysztof Paśnik.

W mieście już huczy od pogłosek, kto ma największe szanse. Zwłaszcza, że wśród kandydatów są dwa bibkiotekarze z dużymi osiągnięciami. Żeby wystartować w konkursie wyksztacenie specjalistyczne nie było wymagane.

 

Grzegorz Winnicki to instruktor w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Bibliotekoznawca, animator kultury, medioznawca, fotograf. Jest związany z KUL, jest autorem publikacji naukowych, m.in. o kompetencjach w dziedzinie informowania w bibliotece. W sieci można także znaleźć audycję radiową z jego udziałem. O wykorzystywaniu nowoczesnych technik przekazu przez pracowników instytucji kultury, a także o komunikacji wizualnej i social mediach w bibliotekach.

 

Andrzej Rybak to wieloletni pracownik MBP w Lubartowie. Od 2003 r. jest kierownikiem działu dla Dorosłych i dla Dzieci. Wielokrotnie zasiadał w komisjach konkursowych w konkursach literackich organizowanych przez placówki kulturalne w Lubartowie. W bibliotece opracował wiele wystaw historycznych i literackich. To wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich - koło w Lubartowie i  długoletni członek zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Lublinie. Jest autorem artykułów o historii bibliotekarstwa w Lubartowie i współautorem książki „Bibliotekarze Ziemi Lubartowskiej - szkice do portretu”.

 

Kto zostanie dyrektorem biblioteki, okaże się już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy