Reklama

Reklama

Kasa na tomograf dla szpitala w Lubartowie była, ale...przepadła

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kasa na tomograf dla szpitala w  Lubartowie była, ale...przepadła - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Na początku października Starostwo Powiatowe dostało dotację z rezerwy ogólnej budżetu państwa. M.in. 1,24 mln zł na zakup tomografu komputerowego dla SPZOZ w Lubartowie. Już wiadomo, że pieniądze te nie zostaną wykorzystane.

Reklama

We wrześniu p.o. dyrektora szpitala alarmował, że obecnie używany w jego placówce tomograf uległ awarii.

Szpital nie zdąży jednak zakupić nowego sprzętu i wykorzystać dotacji. Zakup musi zostać w pełni rozliczony jeszcze w br. kalendarzowym. Tymczasem do przetargu ogłoszonego przez SPZOZ w Lubartowie nie zgłosił żaden oferent.
Później okazało się, że szpital może skorzystać z przepisów ustanowionych w związku z pandemią koronawirusa i kupić sprzęt bez ogłaszania przetargu. Znalazła się nawet firma gotowa do wykonania zadania. I w tym przypadku było jednak zbyt późno, by z zadaniem wyrobić się jeszcze w tym roku. Chodziło bowiem nie tylko o zakup tomografu, ale też przebudowanie pomieszczeń, w których ten skomplikowany sprzęt miałby się znaleźć w budynku przy ul. Cichej.
 
 
- Jeżeli wykonawca nie dopełniłby wszystkich formalności w terminie, ja nie uzyskałbym płatności od wojewody i musiałbym zapłacić za to z budżetu szpitala. To zbyt duże ryzyko -  przyznaje Mirosław Makarewicz, p.o. dyrektora SPZOZ w Lubartowie. - Jeśli w przyszłym roku pojawi się możliwość pozyskania z Ministerstwa Zdrowia lub innego źródła na zakup tomografu, to się o to postaramy. Póki co nasz tomograf jeszcze działa. Lampę, bo ten element uległ awarii, mamy wydzierżawioną do lutego. Dzierżawę mogę przedłużyć jeszcze o pół roku - dodaje.
Wrześniowa awaria tomografu na kilka dni zaburzyła funkcjonowanie szpitala, bo pacjentów na badania trzeba było wozić do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów Parczewa lub Radzynia Podlaskiego.
 
 
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy