Reklama

Reklama

Ostrów Lub. Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Gruszczyka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ostrów Lub. Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza Gruszczyka  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie W minionym roku dochody budżetu gminy wyniosły ponad 30,5 mln zł, a wydatki budżetu gminy wyniosły około 27,9 mln zł, z czego 4,5 mln zł przeznaczono na inwestycję. Pozostałe środki na przedsięwzięcia pozyskano z dotacji celowych.

Reklama

Dzięki temu gmina miała możliwość przeprowadzenia wielu istotnych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji, takich jak modernizacja oczyszczalni ścieków, modernizacja i rozbudowa wodociągów i stacji uzdatniania wody, termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim, czy inwestycji drogowych, m.in. przebudowa dróg w Kolechowicach i Kolechowicach Kol. - ponad 3 km, ulica Króla Zygmunta i ulica Wrzosowa w Ostrowie Lubelskim - 238 m. Wspólnie z powiatem lubartowskim gmina realizowała inwestycję - przebudowa drogi powiatowej Łucka - Kaznów o długości 1,3 km w Kaznowie, oraz ulicy Żabiej o długości 323 m. Przy drodze wojewódzkiej nr 813 - do budowy 782 m. chodnika w Rozkopaczewie i przebudowy skrzyżowania w Kolechowicach Folwarku, gmina dołożyła pieniądze inwestorowi - województwu lubelskiemu.

Z inicjatywy Ostrowa Lubelskiego powiat lubartowski wykonuje dokumentacje projektową do rozbudowy drogi powiatowej Ostrów Lubelski - Stara Jedlanka. W zakresie projektu będzie - nowa nawierzchnia ulic Batorego i Mickiewicza, wraz z chodnikami i ciąg pieszo - rowerowy w kierunku Jedlanki. Na projekt gmina wyłożyła w ubiegłym roku pieniadze - ok 42 tys. zł.

W 2021 roku pozyskano łącznie na budowę infrastruktury edukacyjnej ponad 12,7 mln zł. -  w kolejnych latach przy szkole podstawowej w Ostrowie Lub. powstanie budynek, w którym mieścić będzie się przedszkole, żłobek, oraz sale lekcyjne dla szkoły podstawowej.

- Dziękuję, dziękuję, i za wotum zaufania i to absolutorium, myślę, że razem wspólnie będziemy dla dobra naszych mieszkańców nadal pracować - mówił Józef Gruszczyk podczas sesji absolutoryjnej w miniony czwartek.

Więcej we wtorkowym wydaniu Wspólnoty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy