Reklama

Reklama

II Kocykowy Turniej Szachowy w Woli Skromowskiej. Zmagania o Puchar Dyrektora Szkoły (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie 80 szachistów walczyło o Puchar Dyrektora Szkoły.

Reklama

 

We wtorek 7 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Skromowskiej odbył się II Kocykowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Z zaproszenia skorzystało 80 młodych szachistów. Prawo startu mieli uczniowie z klas I-III uczestniczący w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”.

Wśród uczestników znaleźli się między innymi uczniowie z: Nowego Antonina, Lubartowa (SP1, SP3, SP4), Stoczka Łukowskiego, Radzynia Podlaskiego i Wohynia.

Wszystkich zebranych w progach szkoły bardzo serdecznie powitał pan dyrektor Paweł Dobek. Wyraził podziw dla tych, którzy nieustannie doskonalą swoje umiejętności szachowe. Życzył wszystkim doskonałych partii szachowych i uroczyście rozpoczął turniej. Wielu spośród grających po raz pierwszy mogła spróbować swoich sił na turnieju. Stres dla wielu był ogromny, ale liczy się udział. Dzieci miały okazję do zdobycia nowych turniejowych doświadczeń, stosowanie zasad, gry z zegarem, a przy okazji mogli ciekawie i miło spędzić czas. Szkolni koordynatorzy: pani Małgorzata Cieniuch i pan Paweł Pawlas zapoznali uczestników ze sprawami organizacyjnymi, a o zasadach obowiązujących podczas rozgrywania partii szachowych przypomniał sędzia, pan Piotr Opolski.

 

Wręczenia pucharów, dyplomów i pamiątkowych medali, które zostały przygotowane dla każdego uczestnika dokonał pan dyrektor Paweł Dobek.

W kategorii klas I:

I miejsce – Karpiuk Kacper

II miejsce – Sowa Patryk

III miejsce – Król Iga

W kategorii klas II:

I miejsce – Skrzypczak Jakub

II miejsce – Monika Wojtek

III miejsce – Żyźko Zuzanna

W kategorii klas III:

I miejsce – Opolski Aleksander

II miejsce – Mitura Kacper

III miejsce – Badziak Szymon

Przyznano również wyróżniania dla najlepszych klasowych szachistów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Skromowskiej. I tak:

- w kategorii klas I - Najdyhor Maja

- w kategorii klas II - Rogala Dominik

- w kategorii klas III - Mitura Kacper

Gratulujemy wszystkim młodym szachistom udziału i życzymy kolejnych turniejowych przygód.

Dziękujemy - LUKS „KŁOS” Wola Skromowska, LUKS Lubartów sekcja szachowa, Lubartowskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji turnieju oraz sędziemu - panu Piotrowi Opolskiemu, za jak zwykle, profesjonalne i sprawne przeprowadzenie rozgrywek szachowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy