Reklama

Reklama

Gmina Kock: Urząd Pracy do likwidacji. Radni: Następna będzie szkoła?

Opublikowano: wt, 27 lip 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Gmina Kock: Urząd Pracy do likwidacji. Radni: Następna będzie szkoła? - Zdjęcie główne

W oddziale pierwotnie pracowały cztery osoby, ale jedna z nich została już jakiś czas temu na stałe przeniesiona do PUP w Lubartowie. Obecnie w jednostce zatrudnione są więc trzy osoby, z czego jedna osoba w lipcu br. odchodzi na emeryturę | foto Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Czy oddział Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie przestanie istnieć? Tak wynika z zapowiedzi dyrektor lubartowskiej jednostki. - Wszystkie argumenty przemawiają za tym, by pracowników przenieść do Lubartowa - mówi Ewa Misztal. Gminni radni alarmują: następna w kolejności do likwidacji może być szkoła.

Reklama

Kocki oddział pośredniaka, jako część struktury Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie, funkcjonuje od 1 stycznia 1999 roku, wcześniej był nawet odrębną placówką.

Swoim działaniem obejmuje mieszkańców gmin Kock i Jeziorzany. W efekcie powiat lubartowski, pod który podlega lokalny urząd pracy, posiada w Kocku swoje mienie. W jego skład wchodzą działka, budynek i majątek ruchomy. Roczne wydatki na utrzymanie budynku wynoszą 22,5 tys. zł.

Szefowa powiatowego pośredniaka - Ewa Misztal - nie pozostawia wątpliwości - oddział nie będzie dalej funkcjonował w takiej formie, jak dotychczas. Poinformowała o tym radnych Rady Miejskiej w Kocku podczas ostatniej sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej alarmował, że może to nie być koniec likwidacji powiatowych jednostek w Kocku.

- Nie wiem, czy następna w kolejności będzie szkoła ponadpodstawowa w Kocku - powiedział Janusz Bilski. - Widzę, że zaczęli w powiecie dostrzegać, że to się nie opłaci. Ale czy powinniśmy robić tylko to, co się opłaca? Czasami trzeba dołożyć. Nam się też nie opłaca dokładać do powiatu, a dokładamy bardzo duże pieniądze do remontów dróg powiatowych. Bo to jest dla ludzi - dodał.

Jak takie zamierzenie argumentuje dyrektor PUP w Lubartowie?

Kiedy kocki oddział PUP w Lubartowie miałby przestać funkcjonować?

Jak na tę informację zareagowali niektórzy radni?

WIĘCEJ W AKTUALNYM (27.07.) WYDANIU WSPÓLNOTY LUBARTOWSKIEJ DOSTĘPNEJ W PUNKTACH PRASOWYCH ORAZ NA E-PRASA.PL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy