Reklama

Reklama

Gmina Kock: Pierwszy rok bez zaciągania kredytów. W co władze zainwestują pieniądze?

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 23:11
Autor: | Zdjęcie: Marcin Kusyk/Archiwum

Gmina Kock: Pierwszy rok bez zaciągania kredytów. W co władze zainwestują pieniądze? - Zdjęcie główne

- Zadłużenie gminy jest nieduże. Jak są w gminie dochody, to nie ma problemu ze spłatą zobowiązań - podsumowuje Tomasz Futera, burmistrz Kocka | foto Marcin Kusyk/Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie W gminie Kock w 2021 roku pieniądze zostaną zainwestowane przede wszystkim w wodociągi i kanalizację, drogi, budowę bloku i zieloną energię.

Reklama

Największe pieniądze na kanalizację i wodociągi

Nieco ponad 13 mln zł zamierzają przeznaczyć w 2021 roku władze gminy Kock na inwestycje. Największe przedsięwzięcie to budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie oraz remonty stacji uzdatniania wody w Górce i Białobrzegach o łącznej wartości 4,4 mln zł.

- Inwestycja jest już w części wykonana, będzie jeszcze kontynuowana w br. Zamyka się etap wymiany wodociągu w Kocku, azbestowe rury w Berka Joselewicza zostaną wymienione na nowe. Zakończymy też remonty ujęcia wód, gdzie zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne o mocy 16kW - wyjaśnia Tomasz Futera, burmistrz Kocka. - Otrzymaliśmy też dotację na budowę kanalizacji, wychodzimy z nią z Kocka, wykonany zostanie przewiert pod rzeką Czarną i pod stawami, w kierunku tzw. Rybakówki. W przyszłości umożliwi to zbudowanie kanalizacji w Białobrzegach. Rozstrzygamy także przetarg na wymianę wodomierzy w gminie. Inkasent nie będzie dzięki temu chodził po domach, a odczyt będzie zdalny, z auta z nadajnikiem. W czasach covidowych to ważne ułatwienie - dodaje.
 
Które drogi zostaną wyremontowane?
Ile gmina zainwestuje w br. w budowę bloku przy ul. Wojska Polskiego?
Ile instalacji solarnych i fotowoltaicznych zostanie zamontowanych na posesjach mieszkańców w ramach najnowszego dofinansowania?
Która wieś postanowiła cały swój fundusz sołecki - ponad 30 tys. zł - przeznaczyć na remont przydrożnych krzyży i kapliczek?
 
WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU (20.04.) WSPÓLNOTY LUBARTOWSKIEJ, DOSTĘPNEJ W PUNKTACH PRASOWYCH ORAZ NA E-PRASA.PL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy