- W 2025 r. dostaliśmy kolejne dofinansowanie, za które możemy kupić busa elektrycznego, który będzie włączony do darmowej komunikacji miejskiej. Transport będzie darmowy i będzie utrzymany. Na ten transport pozyskaliśmy 8,5 mln zł środków zewnętrznych. W 2025 r. przeprowadziliśmy postępowanie przetargowe, które nam wyłoniło dostawcę tych autobusów, które w tym tygodniu przyjadą do Lubartowa. Pomalowane w barwach miasta, będą ładowane energia elektryczną – powiedział burmistrz Krzysztof Paśnik na sesji 23 czerwca.
Miasto ogłosiło przetarg na dostawę busa elektrycznego w ramach projektu "Lubartowski transport publiczny". Zakres zamówienia obejmował m.in.: dostawę fabrycznie nowego pojazdu wraz z wymaganym wyposażeniem, dostarczenie wymaganych dokumentów do rejestracji pojazdu oraz instrukcji konserwacji i eksploatacji w języku polskim, zapewnienie przeszkolenia pracowników wyznaczonych przez zamawiającego oraz udzielenie gwarancji jakości na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Zgłosiła się tylko firma Ecovia sp. z o.o. z Redzikowa z ofertą za 1 988 910 zł. Miasto przeznacza na zakup pojazdu 2 mln zł, złożona oferta mieści się więc w tej kwocie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.