Reklama

Reklama

Mocna reprezentacja z powiatu lubartowskiego na kongresie partii Ziobry. Otwarty rozłam w PiS?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mocna reprezentacja z powiatu lubartowskiego na kongresie partii  Ziobry. Otwarty rozłam w PiS? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Siedem osób z powiatu lubartowskiego wzięło udział w dzisiejszym kongresie Suwerennej Polski. Tak teraz nazywa się ugrupowanie Zbigniewa Ziobry.

Reklama

Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry dotąd znaliśmy pod nazwą Solidarna Polska. Na dzisiejszym kongresie w Warszawie partia oficjalnie zmieniła nazwę na Suwerenną Polskę.

Jak piszą komentatorzy po dzisiejszym kongresie - ma to być "wstęp do twardych negocjacji z PiS dotyczących list wyborczych i próba wzmocnienia pozycji tej partii w Zjednoczonej Prawicy".

 

W wystąpieniach podczas kongresu oberwało się mocno Donaldowi Tuskowi.

- Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Niemka Ursula von der Leyen z właściwym sobie niemieckim tupetem i arogancją namaściła już Tuska na namiestnika w Polsce - powiedział Zbigniew Ziobro. 

 

Według lidera Suwerennej Polski nasz kraj musi się mierzyć z zagrożeniami z kilku stron.

 

- Suwerenność jest dziś zagrożona najbardziej od czasu upadku komunizmu. Mamy do czynienia z dwoma procesami: Rosja prowadzi napastniczą wojną z naszym sąsiadem, co może także zagrażać nam - Polsce i Polakom. Z drugiej strony lewicowi fanatycy w Europie Zachodniej forsują projekt zmian, aby zmienić UE w państwo federalne pod niemieckim przywódctwem - mówił Zbigniew Ziobro.

 

Konwencję prowadzili posłanka Anna Siarkowska i wiceminister aktywów państwowych Jan Kanthak (jest on także posłem). Jan Kanthak jest częstym gościem w powiecie lubartowskim, niedawno otworzył biuro poselskie w Lubartowie, 26 kwietnia brał udział w Biegach Lewarta jako zawodnik. Blisko współpracował ze starostą Ewą Zybałą, nie krył zdziwienia z powodu jej odwołania, podczas dożynek powiatowych w Uścimowie podziękował jej za współpracę i wręczył kwiaty.

 

W kongresie uczestniczyła grupa osób z powiatu lubartowskiego. To była starosta Ewa Zybała, do niedawna szefowa PiS w powiecie lubartowskim. Obecnie jest radną powiatową, należy do klubu PiS. Jarosław Budka, również radny powiatowy z klubu PiS, były członek zarządu powiatu. Tadeusz Małyska - zastępca burmistrza Lubartowa, reprezentujący PiS w koalicji z popierającym burmistrza Krzysztofa Paśnika klubem Wspólny Lubartów. Elżbieta Mizio i Beata Pasikowska - radne miejskie z klubu PiS. Leszek Zieliński - prezes zarządu LGD Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem. Barbara Wanat - naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta w Lubartowie.

 

Co oznacza udział w konwencji partii Zbigniewa Ziobry? Ewa Zybała i Jarosław Budka po odwołaniu starosty są w konflikcie z obecnymi władzami starostwa, mimo, że aktualny starosta Tomasz Marzęda również wywodzi się z komitetu PiS. Udział w kongresie może oznaczać co najmniej ich ścisłą współpracę z Suwerenną Polską.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy