Reklama

Reklama

Dobry wynik matury w II LO w Lubartowie. Zdawalność na poziomie 93 proc.

Opublikowano:
Autor:

Dobry wynik matury w II LO w Lubartowie. Zdawalność na poziomie 93 proc.  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Aż 33 osoby uzyskały najwyższy wynik - 100 proc. ze zdawanych przedmiotów na poziomie podstawowym.

Reklama

Zdawalność matury w II LO w Lubartowie wyniosła 93%. To wysoka pozycja na tle innych szkół w województwie -  wynik absolwentów, którzy zdali egzamin maturalny na Lubelszczyźnie to 77 % (w liceach 84%). Wynik egzaminu może być wyższy, ponieważ za wyjątkiem jednej osoby pozostałe, którym nie powiodło się w maju, mogą poprawić maturę w sierpniu.

 

Do egzaminów przystąpiło 178 absolwentów II LO. Na poziomie podstawowym najwyższy wynik (100%) uzyskały aż 33 osoby. Zuzanna Sternik i Anna Zielińska to maturzystki, które z dwóch przedmiotów na poziomie podstawowym (język angielski, matematyka) osiągnęły najwyższy wynik. Na poziomie rozszerzonym 100% uzyskali uczniowie zdający język angielski - Marcin Charliński, Martyna Marzec, Zuzanna Żelazek, Weronika Ostrowska i Alicja Tomasiak.

 

 Inne bardzo wysokie wyniki z egzaminów na poziomie rozszerzonym, na które warto zwrócić uwagę to: Patrycja Mazur - 98% z matematyki, Patrycja Maciak - 95% z języka polskiego, Jakub Kowalczyk - 93% z wiedzy o społeczeństwie.

 

Z większości zdawanych przedmiotów absolwenci II LO uzyskali średnie wyniki dużo wyższe niż w powiecie, województwie i kraju; np. WOS poziom rozszerzony: II LO - 83% (powiat - 33%, województwo - 30%, kraj - 30%); j. polski poziom rozszerzony: II LO - 63% (powiat - 57%, województwo - 56%, kraj - 55%). Podobnie: biologia, j. angielski, geografia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy