Charytatywny turniej siatkówki w Ostrowie Lubelskim (zdjęcia)

Informacje lubartowskieNa leczenie 6 - letniego Tymka chorego na immunologiczne zapalenie mózgu w czasie turnieju zebrano 2,5 tys. zł

W sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ostrowie Lubelskim odbył się 13. Maja 1. Charytatywny Turniej w Piłkę siatkową o puchar Burmistrza Ostrowa Lubelskiego drużyn mieszanych. Impreza miała na celu wsparcie leczenia 6 letniego Tymka Mareczko chorego na immunologiczne zapalenie mózgu. Turniejowi towarzyszył kiermasz ciast oraz wspólne grillowanie przygotowane przez KGW Ostrów Lubelski a także pokazy tańca nowoczesnego przygotowane przez dziecięce grupy działające przy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

Wydarzenie rozpoczęło się od losowania grup później nastąpiło oficjalne otwarcie przez koordynatorów turnieju p. Patrycję Borówkę i p. Paulinę Petryszak. Po słowach wstępu pozostała już tylko rywalizacja. Do zawodów zgłosiło sie 7 drużyn m. in. z Ostrowa Lubelskiego, Łęcznej czy Ostrówka, rozegrano 13 meczy 2 setowych do 15 pkt.

Po zaciekłych rozgrywkach zostały wyłonione 4  drużyny, które przeszly do półfinałów. W ich wyniku powstały pary, które zagrały o 3. miejsce i były to: Drużyna Czarnych z Ostrowa Lubelskiego oraz BTS Best Team Sobi z Ostrówka. W tym pojedynku, mimo wyrównanej walki silniejsi okazali się Czarni i to oni zajęli trzecie miejsce na podium. Finałowy mecz został rozegrany pomiędzy zespołem Libero z Łęcznej a Bailando Group z Lublina. Po niezwykle soczystej walce i tie-breaku, 2:1 wygrała drużyna Bailando zajmując pierwsze miejsce i zdobywając  puchar Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Skóra ze zwycięskiego teamu.
Sportowe zmagania to jedno ale nie zapominajmy o charytatywnym wymiarze zawodów. Dzięki pomocy KGW z Ostrowa Lubelskiego, sponsorów oraz samych zawodników udało nam sie zebrać kwotę 2500 zł.

Na koniec organizatorzy chcieli serdecznie podziękować panu Witoldzie Kłodzie oraz P. Jarosławowi Goździowi za pomoc przy organizacji turnieju oraz jego sędziowanie.
Składamy również serdeczne podziekowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju, sponsorom a takze kibicom zebranym tego dnia przy Szkole Podstawowej. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia tego typu impreza w naszym mieście i nie długo spotkamy się znów przy siatce.