Reklama

Reklama

Będzie nowy zakład pod Lubartowem, na początek 20 miejsc pracy

Opublikowano: 21 lipca 2021 08:11
Autor:

Będzie nowy zakład pod Lubartowem, na początek 20 miejsc pracy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Pod Lubartowem ma powstać zakład produkujący chemię organiczną. Rozpoczęły się konsultacje społeczne, do 4 sierpnia można zgłaszać pisemne wnioski i uwagi w Urzędzie Miasta.

Reklama

Co będzie produkowane? Na razie tajemnica
Inwestorem jest Zakład Instalacji Przemysłowych i Sanitarnych Jan Pastwa z Lublina. Firma zajmuje się m.in. budową sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, dróg, chodników, linii energetycznych.
 
 
Planowany zakład ma powstać w rejonie Łucki między obwodnicą a torami kolejowymi. Obszar, na którym ma być budowany, to prawie 2 ha.
- Nie jest to strefa przemysłowa, ale jest to teren inwestycyjny. Inwestor kupił działki od osób prywatnych - mówi rzecznik Urzędu Miasta Łukasz Chomicki.
Zakład ma produkować i sprzedawać nieorganiczne związki chemiczne, farmaceutyczne i paszowe zgodnie z wymaganiami klientów. Tyle można się dowiedzieć z raportu o oddziaływaniu przedsiębiorstwa na środowisko. Co konkretnie będzie produkowane w nowym zakładzie?
- To na razie tajemnica handlowa - zastrzega Jan Pastwa, szef firmy.
 
 
Na terenie inwestycji ma powstać m.in. budynek produkcyjno-magazynowy z dwukondygnacyjną częścią biurową, podczyszczalnia ścieków, stokaże (magazyny) na kwas solny, kwas azotowy, odpady niebezpieczne, zbiornik na ścieki, parking na 30 samochodów.
- Jesteśmy na etapie kompletowania dokumentacji, rozpoczęły się konsultacje społeczne. Budowę zakładu chcielibyśmy rozpocząć w przyszłym miesiącu. Budowa budynków potrwałaby rok, linii technologicznej - sześć miesięcy, w sumie 18 miesięcy - mówi Jan Pastwa. Według raportu oddziaływania na środowisko zakończenie budowy jest przewidziane na 30 grudnia 2023 r. - ale rozpoczęcie przewidywano na 1 lipca 2021 r.
 
 
 
20 osób na początek, potem może być więcej
 
 
Trudno na razie określić, ile osób może znaleźć pracę w nowym zakładzie.
- Na początek planujemy 20 osób - mówi Jan Pastwa. Zaznacza, że w przyszłości może być zatrudniona większa liczba pracowników.
Według autorów raportu o oddziaływaniu na środowisko zakład nie stwarza zagrożeń dla przyrody, ponieważ będzie się znajdował na terenach odległych od obszarów chronionych.
 
 
- Teren inwestycyjny i obszary zlokalizowane w jego sąsiedztwie są od wielu lat przekształcone przez człowieka (grunty orne, w części nieużytki). Na terenie planowanego przedsięwzięcia brak jest naturalnych zbiorowisk roślinnych, a w niewielkiej odległości od planowanego zakładu przebiega droga krajowa nr 19 i linia kolejowa - napisano w raporcie. Jego autorzy twierdzą, że zakład nie będzie stanowił uciążliwości dla ludzi.
- Najbliższa zabudowa podlegająca ochronie akustycznej oddalona jest o 610 m na północ od terenu inwestycji - piszą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 dni temu | ocena +2 / -0

  Ile tk osztuje

  Pewnie tego dlugowlosego speca od sralni,oczyszczalni ,lasu i indykow trza pytac.

  • 3 dni temu | ocena +1 / -0

   Uzdrowiciel

   Ni ma łun casu bo powiatową lecznicę uzdrawia

 • 3 dni temu | ocena +0 / -0

  Jak zwykle profesjonalna obsluga

  Pewnie mydlo i powidlo,rad i dosforat,trutke na myszy i eabletkj od bolu glowy

 • 3 dni temu | ocena +2 / -0

  Bio to przyszłość

  Tylko chemia i chemia ludzie zginiecie od tej chemii.

  • 3 dni temu | ocena +1 / -0

   Byl chlop ni ma chlopa

   Bio degeadacjia szkodnikow finansow spolesznych