Reklama

Reklama

Anna Fic Lazor odwołana ze stanowiska dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Anna Fic Lazor odwołana ze stanowiska dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce - Zdjęcie główne

Anna Fic - Lazor

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Zarząd Województwa odwołał Annę Fic - Lazor ze stanowiska dyrektora Muzeum Zamoyskich.

Reklama

O decyzji Zarządu Województwa informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

- 4 października 2022 r. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie wystąpienia o wyrażenie opinii w sprawie odwołania Pani Anny Fic-Lazor ze stanowiska Dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, po czym 10 października 2022 r. Marszałek Województwa Lubelskiego skierował do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pismo z prośbą o wyrażenie opinii w przedmiotowej sprawie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie udzielił opinii w ustawowym terminie. Minister zwrócił się z prośbą o przedłożenie dodatkowych informacji. W wyniku kontroli przeprowadzonych w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Marszałek wystąpił 28 grudnia 2022 r. do Rzecznika dyscypliny finansów publicznych z zawiadomieniem o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez Dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, po czym ponownie wystąpił do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o wyrażenie opinii, przesyłając w załączeniu całą dokumentację uzupełniającą wraz z wystąpieniem do Rzecznika dyscypliny finansów publicznych. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

W związku z powyższym Zarząd Województwa Lubelskiego na posiedzeniu 24 lutego 2023 r. podjął uchwałę o odwołaniu Pani Anny Fic-Lazor ze stanowiska Dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, które upłynęło 28 lutego 2023 r. Do czasu wyłonienia na drodze konkursu nowego szefa tej instytucji obowiązki dyrektorskie będzie pełnił Jerzy Dębski - pisze Anna Nycz z Biura Prasowego.

 

Jerzy Dębski ukończył studia magisterskie w zakresie historii sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W latach 1979-1988 pracował w P.P. Pracownie Konserwacji Zabytków w Lublinie, w Biurze Badań i Dokumentacji Zabytków. W latach 1993-1997 prezes zarządu Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków. Od 2016 do 2020 roku pełnił obowiązki Dyrektora Oddziału Lubelskiego PFRON. Jako manager poznał przepisy prawa pracy, kodeksu postepowania administracyjnego, ustawy o finansach publicznych oraz inne ustawy związane z funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy