Reklama

Reklama

Wójt Cycowa: - Koszty tak wzrosły, że rozważamy budowę dróg betonowych

Opublikowano:
Autor:

 Wójt Cycowa: - Koszty tak wzrosły, że rozważamy budowę dróg betonowych - Zdjęcie główne

- Podpisaliśmy także umowę na wykonanie prac projektowych potrzebnych w celu wykonania remontu i renowacji dawnego Domu Modlitwy, następnie Kościoła Ewangelickiego w Cycowie Kolonii Drugiej, budynku powszechnie zwanego u nas kirchą – poinformował wójt

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Gmina Cyców znana jest z własnej technologii utwardzeń powierzchniowych. Zgromadziła potrzebny park maszynowy, wyszkoliła pracowników. Posiadła know-how, które wzbudza zainteresowanie innych gmin. Podglądać system przyjeżdżały delegacje m.in. z Łęcznej i gminy Niemce. Po ostatnich przetargach, w związku galopującym wzrostem kosztu emulsji i masy bitumicznej, gmina przelicza, czy nie zdecydować się na drogi betonowe.

Reklama

Wójt Wiesław Pikuła poinformował o tym radnych na marginesie raportu o gminnych inwestycjach podczas ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się 29 marca. Wspomniał również o uzyskanych ze Starostwa Powiatowego zgodach na renowacje dwóch cycowskich zabytków sakralnych, o budowie wodociągu na działkach przeznaczonych na letniska i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z odwodnieniem terenu w Kopinie.

Drogi coraz droższe 

 

- Mamy problemy z rozstrzygnięciem przetargów na emulsję oraz masę bitumiczną, a nawet jeżeli te przetargi się odbyły, dostawcy wnioskują o podwyższenie do 40 procent kosztów tych materiałów - mówił wójt Pikuła. - Rozważamy więc zmianę technologii budowy dróg w naszej gminie na drogi betonowe. Właśnie przeliczamy, jak nam to wyjdzie kosztowo. 

(...)

 

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy